Utorok 23. júl 2019 Oľga  17 °C
Martin Sýkora Samospráva

Voľby sa blížia: V Poprade zrevitalizovali ihriská na sídliskách Juh III a Západ

Čo sa nedalo v uplynulom období sa v tomto roku už dá. Obyvatelia sídliska Juh III v Poprade môžu od utorka využívať zrevitalizované ihrisko na ulici Podjavorinskej.

Ilustračný obrázok k článku Voľby sa blížia: V Poprade zrevitalizovali ihriská na sídliskách Juh III a Západ
Zdroj: TASR

Spolupráca s inými subjektami

Ihrisko sa podarilo spolu s hracou plochou na sídlisku Západ za bytovým domom Luxor obnoviť vďaka spolupráci samosprávy s občianskym združením Rozvíjame naše mestá. „Po tom, čo sme získali ihrisko Žihadielko, je to ďalší projekt, kedy v spolupráci so subjektmi podnikajúcimi v našom meste dokážeme skvalitniť a rozšíriť ponuku detských ihrísk,“ konštatoval primátor Popradu Jozef Švagerko.

Nové ihrisko - Podjavorinská Poprad 09/2018
3
Galéria

Nevyhodilo sa skoro nič

V prípade ihriska na ulici Podjavorinskej ide o výmenu a doplnenie hracích prvkov a o rekonštrukciu dopadovej plochy areálu. Novou dominantou zóny pre deti od troch do 14 rokov je veľký hrad so štyrmi vežami a šmýkačkami. V tejto zóne tvorí dopadovú plochu bez oplotenia o rozlohe cca 387 m² praný riečny štrk. Hracia plocha bola doplnená aj o ďalšie hracie prvky, pieskovisko i sieťový most. Pôvodné časti tohto ihriska, ktoré boli v dobrom technickom stave, umiestnili na rôznych miestach v rámci sídliska.

„Rekonštrukcia ihriska na sídlisku Západ spočívala vo výmene opotrebovaných hracích prvkov na pôvodnom mieste,“ doplnil primátor s tým, že náklady na revitalizáciu oboch ihrísk sa vyšplhali na 100 000 eur.

Mesto Poprad je prvé, v ktorom plánuje uvedené občianske združenie preinvestovať v horizonte piatich rokov finančné zdroje v celkovej výške 500 000 eur na budovanie ihrísk a ďalšie verejnoprospešné aktivity.

Zdroj: TASR/Dnes24.sk