Hokej Šport

Východoslovenské derby: Košice deklasovali Poprad, nepomohol ani nový tréner

Hokejisti HC Košice vyhrali v dohrávke 29. kola Tipos extraligy na ľade HK Poprad vysoko 7:1.

Ilustračný obrázok k článku Východoslovenské derby: Košice deklasovali Poprad, nepomohol ani nový tréner
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Premiéra novému trénerovi „kamzíkov“ Martinovi Hrnčárovi nevyšla. Po štyri body si v drese víťazov pripísali Allan McPherson (1+3) i Brian Ihnačák (0+4). Košice si upevnili piatu priečku v tabuľke, Poprad je šiesty s deväťbodovým mankom.

Nový popradský tréner Hrnčár vo funkcii nahradil Coreyho Neilsona, ktorého vedenie extraligového klubu odvolalo na základe neuspokojivých výsledkov.

V HK Poprad ide už o druhú trénerskú zmenu v prebiehajúcom ročníku 2021/2022. V jeho úvode viedol „kamzíkov“ Peter Mikula, pod ktorého vedením sa tím dostal v ročníku 2020/2021 do finále. V novembri 2021 ho však vedenie klubu odvolalo po neuspokojivých výsledkoch. Nahradil ho bývalý tréner Veľkej Británie Neilson, no presne po troch mesiacoch vo funkcii skončil.

HK Poprad – HC Košice 1:7 (0:3, 1:2, 0:2)

Hneď v prevej tretine

Pred začiatkom východoslovenského derby medzi Popradom a Košicami si z rúk šéfa domáceho klubu prevzal ocenenie za 200 štart v slovenskej extralige Dávid Bondra. Všetky zápasy odohral v bielo-modrom drese kamzíkov. Z pohľadu popradských fanúšikov to ale bolo všetko k oslavám, pretože už v 1. tretine domáci inkasovali od Košičanov tri góly.

Najprv sa v 6. minúte presadil po zmätkoch pred popradským bránkoviskom Linet. „Oceliari“ kombinovali s ľahkosťou, výsledkom čoho bol presilovkový gól Bartánusa. Osamotenému strelcovi Košíc nahral spoza bránky Paršin a Bartánusa tak čakala jednoduchá práca – 0:2. Zo strany hostí to nebolo všetko. Posledne menovaná dvojica si spoluprácu zopakovala ešte v 16. minúte, keď unikla do prečíslenia 2 na 1. Aj tentoraz Bartánusovi servíroval puk ako na „zlatom podnose“ Paršin – 0:3.

Nemohúci Poprad

Košiciam vyšiel aj vstup do druhej tretine. Hneď na jej začiatku vyhnal Mrázik svojim gólom z dorážky Todykova z bránky Popradu, ktorého nahradil Tomek. Nemohúcnosť Popradu pri zakladaní útoku podčiarkla situácia, keď pri tečovaní puku do útočného pásma trafil Kundrik s pukom do hlavy svojho spoluhráča Nicolasa Bondru.

Do prvej väčšej šance sa domáci dostali v 26. minúte. Po chybnej rozohrávke súpera sa medzi kruhmi ocitol s pukom osamotený Petráš, ktorý namiesto strely volil blafák. Z následnej dorážky Kundrik netrafil prázdnu bránku Košíc. V 37. minúte bolo už 0:5. Mrázik ušiel puk z hokejky, ten prešiel celým bránkoviskom popred bezmocného Tomeka až k McPhersonovi, ktorý na vzdialenejšej žrdi poslal puk do odkrytej časti bránky. Čestný úspech zaznamenali „kamzíci“ krátko pred odchodom na druhú pauzu. V presilovej hre sa presadil strelou pomedzi Riečického betóny Ully.

Najkrajší gól

Hostia v dominancii pokračovali aj v tretej tretine. V 42. minúte prestrelil Tomeka Šedivý – 1:6. Košičania na ľade predvádzali jednu peknú akciu za druhou. Najkrajší gól zápasu padol v 48. minúte. Po sérii rýchlych prihrávok našiel Ihnačák pred bránkou Popradu Mrázika, pred ktorým sa odkryla úplne prázdna bránka Popradu – 1:7.

Góly: 39. Ully (Svitana, Drgoň) – 6. Linet (Novota), 9. Bartánus (Paršin, Slovák), 16. Bartánus (Paršin, Slovák), 21. Mrázik (McPherson, Ihnačák), 37. McPherson (Mrázik, Ihnačák), 42. Šedivý (Ihnačák, McPherson), 48. Mrázik (Ihnačák, McPherson). Rozhodcovia: Adamec, Smrek – Gegáň, Knižka, vylúčení: 3:4, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1000 divákov.

Poprad: Todykov (21. Tomek) – Brejčák, Drgoň, Ulrych, Novajovský, Hudec, Rymsha, Demo – Svitana, Mešár, D. Bondra – Livingston, Arniel, Ully – Bjalončík, Mlynarovič, Paločko – Petráš, Kundrik, N. Bondra

Košice: Riečický – Saucerman, Deyl, Šedivý, Novota, Romančík, Cibák, Jacko – Paršin, Slovák, Bartánus – McPherson, Ihnačák, Mrázik – Klhufek, Chovan, Pereskokov – Lapšanský, Linet, Rogoň

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja