Peter Handzuš Basketbal

Výhra Iskry pred vypredanou halou

V treťom zápase štvrťfinále extraligy mužov v basketbale vyhrala Iskra Svit nad MBK Handlová a je krok od výhry série.

BK Istra Svit – MBK Handlová 105:82 (23:9, 24:27, 28:20, 30:26)

stav série 2:1

Najviac bodov: Henderson 25, Berkis 22, Mascoll 17 – Jones 25, Green 21, Hampton 20

Iskra sa do svojho súpera z Handlovej pustila zhurta a a za stavu 10:2 si hosťujúci tréner zobral time-out. Handlová sa snžila hrať sústredenejšie, ale body nepribúdali. Veľké problémy robil hosťom dlhoruký domáci Jefferson, ktorý sa ale nechal v závere druhej štvrtiny vyprovokovať a zápas nedohral. Oslabená Iskra v druhej polovici nepoľavila a stále si udržiavala dvadsaťbodový náskok. Záverečné minúty pre kapitána Znanca a 105 bodov bola len čerešnička na torte tohoto tretieho štvrťfinálového zápasu. O postupujúcom sa môže rozhodnúť už v stredu v Handlovej.