Monika Gécziová Správy

Výluka na železnici medzi Štrbským Plesom a Štrbou: V tieto dni sa prepravíte len autobusom

Štyri dni budú trvať výlukové práce na trati v úseku Štrbské Pleso a Štrba. Domáci i turisti budú prepravovaní náhradnou autobusovou dopravou.

Ilustračný obrázok k článku Výluka na železnici medzi Štrbským Plesom a Štrbou: V tieto dni sa prepravíte len autobusom
Zdroj: shutterstock

Výluka, v rámci ktorej sa v medzistaničnom úseku Štrbské Pleso – Štrba bude realizovať výmena ozubených tyčí, oprava geometrickej polohy koľaje, doťahovanie upevňovadiel, doplnenie, zhutnenie a úprava štrkového lôžka do profilu a tiež smerová a výšková úprava koľaje na traťovú rýchlosť, prebehne v dňoch 10. až 14. júna v čase medzi 8:15 až 17:30. Upozorňuje na to hovorca Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Michal Lukáč.

„Vzhľadom na to, že ide o jednokoľajnú trať, cestujúci budú prepravovaní náhradnou autobusovou dopravou, ktorú zabezpečuje dopravca ZSSK,“ uviedol Lukáč a dodal, že ŽSR prosia cestujúcich o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s obmedzeniami v železničnej doprave, ku ktorým môže dochádzať v dôsledku výlukových prác a zároveň apelujú na zvýšenú pozornosť pri sledovaní vývesiek a hlásení staničného rozhlasu v železničných staniciach.

foto: ilustračné

Zdroj: ŽSR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM