Peter Handzuš Iné športy

Výsledkový servis: Takto sa hral bowling v Poprade

V rýchlom tempe pokračujú bowlingové súťaže. V tomto týždni odohrali v Poprade Školskú ligu, Firemnú ligu v skupinách C, D a taktiež aj prvé jarné kolo Bowlin Tour.

Ilustračný obrázok k článku Výsledkový servis: Takto sa hral bowling v Poprade

12. kolo FIREMNEJ LIGY skupina C – II. Liga

Dňa 24.3.2014 bolo odohrané 12. kolo Mestskej Firemnej ligy 2013/2014 skupina C – 2. Liga. Kola sa zúčastnili všetky družstvá. Na prvom mieste sa umiestnilo družstvo Ekoclim, ktoré vyhralo všetky zápasy a získalo 12 bodov pred druhým družstvom Lunys Team so ziskom 9 bodov a tretím družstvom Scame so ziskom 8 bodov. Zápas s najvyšším rozdielom 104 bodov sa odohral medzi družstvom Sport Rysy 357 : 461 Ekoclim, s najnižším rozdielom 0 bodov sa skončil zápas medzi družstvami Property 443 : 443 Lunys Team. Najvyšší výkon družstva dosiahlo družstvo Lunys Team 541 bodov a najnižší zase družstvo Propery 319 bodov. Najvyšší priemer 469 zhodených kolkov na zápas dosiahlo družstvo Lunys Team.

V jednotlivcoch najvyšší výkon jednotlivca 232 bodov dosiahol Šifra Milan z družstva Scame srdečne blahoželáme, najnižší výkon jednotlivca 72 bodov dosiahol Kosek Igor z družstva Property. Víťazom kola a najvyšší priemer 176,8 dosiahol Šifra Milan z družstva Scame.

9. kolo Školskej ligy ročník 2013/2014

Dňa 25.3.2014 bolo odohrané 9. kolo Školskej ligy 2013/2014 v bowlingu. Kola sa zúčastnilo všetkých 10 prihlásených družstiev.

V skupine ZŠ víťazom kola sa stalo družstvo ZŠ Tajovského, ktoré zvíťazilo so ziskom 10 bodov pred družstvom Komeňáčik A so ziskom 8 bodov a tretie skončilo družstvo ZŠ Jarná so ziskom 6 bodov. Zápas s najvyšším rozdielom 164 bodov sa odohral medzi družstvami Komeňáčik B 206 : 370 ZŠ Jarná. Zápas s najnižším rozdielom 3 body sa odohral medzi družstvami ZŠ Jarná 370 : 373 Komeňáčik A.

V jednotlivcoch najvyšší výkon jednotlivca 195 bodov dosiahol Božoň Lukáš z družstva ZŠ Jarná srdečne blahoželáme, najnižší výkon jednotlivca 45 bodov dosiahol Ivančák samuel z družstva Dostojevského B. Víťazom kola a najvyšší priemer 153 dosiahol Lukáš Božoň z družstva ZŠ Jarná.

V skupine SŠ víťazom kola sa stalo družstvo Stredná Zdravotnícka škola, ktoré zvíťazilo so ziskom 4 bodov pred druhým družstvom Obch. Akadémia 4 body a tretia skončila SSOŠ Veľká s 2 bodmi. Zápas s najvyšším rozdielom 155 bodov sa odohral medzi družstvami Stredná Zdravotnícka škola 392 : 237 Spoj.škola Dom.Tatarku. Zápas s najnižším rozdielom 4 body sa odohral medzi družstvami Spoj.škola Dom.Tatarku 278 : 274 SSOŠ Veľká.

V jednotlivcoch najvyšší výkon jednotlivca 162 bodov dosiahla Kaššová Daniela z družstva Obch. Akadémia srdečne blahoželáme, najnižší výkon jednotlivca 65 bodov dosiahol Lipták Filip z družstva Spoj.škola Dom.Tatarku. Víťazom kola a najvyšší priemer 149 dosiahla Daniela Kaššová z družstva Obch.Akadémia.

12. kolo FIREMNEJ LIGY skupina D – III. Liga

Dňa 25.3.2014 bolo odohraté 12. kolo Mestskej Firemnej ligy 2013/2014 skupina D – 3. Liga. Kola sa zúčastnili všetky družstvá. Na prvom mieste sa umiestnilo družstvo Whirpool so ziskom 10 bodov pred druhým družstvom BMT 10 bodov a tretie družstvo Spolbyt 8 bodov. Najväčší rozdiel v zápase 182 bodov bol medzi družstvami Whirpool 536 : 354 Bapomed. Zápas s najnižším rozdielom 5 bodov sa odohral medzi družstvami Whirpool 494 : 489 Spolbyt. Najvyšší výkon družstva dosiahlo družstvo Whirpool 536 bodov. Najnižší zase Profesta 312 bodov. Najvyšší priemer na jednu hru dosiahlo družstvo Whirpool 477 bodov. Prvé miesto v súťaži družstiev si aj naďalej udržiava družstvo Whirpool.

V jednotlivcoch najvyšší výkon jednotlivca 215 bodov dosiahol Jacák Stanislav z družstva Whirpool srdečne blahoželáme, najnižší výkon jednotlivca 79 bodov dosiahol Dubec Peter z družstva Astana. Víťazom kola sa stal a najvyšší priemer 186,25 dosiahol Jacák Stanislav z družstva Whirpool.

Bowling Tour mesta Poprad

V stredu 26.3.2014 sa stretli priaznivci Bowling Tour na prvom kole jarnej časti a celkove už na trinástom kole tohto ročníka 2013/2014. Ženy akoby si chceli dať neskorý darček k predošlému sviatku v mesiaci marec MDŽ a vyhrali v oboch skupinách. Hralo sa na krátkom mazaní, ktoré bude použité v nedeľu na blížiacich sa Majstrovstvách klubov. Zúčastnilo sa ho 30 štartujúcich, ale celkove s reentry bolo 38 štartov.

Skupina A : V kvalifikácii dominoval svojimi výkonmi Petras Ján, ktorý vyhral kvalifikáciu výkonom 1237 bodov a potom čakal na svojho finálového súpera. Do finále sa ešte prebojovali hráči Szabo Tomáš, ale keďže ďalej nehral tak miesto neho postúpil Lendácky Igor (6.miesto ), Blažek René (5.miesto), Pavlikovský Vladimír (4.miesto), Blažeková Michaela (3.miesto), Jurínyi Ľudovít (2.miesto). V prvom finálovom kroku bojovali medzi sebou Lendácky 163, Pavlikovský 181, a najlepšie si počínal Blažek, ktorý výkonom 222 bodov sa prebojoval do druhého kroku. Tam sa stretli Jurínyi Ľudovít 168, Blažek René 181, a Blažeková Miška 199 bodov (vrátane handicapu). Do posledného kroku postupovala Blažeková Miška, ktorá bola v správnom zápasovom rytme a víťazstvo s Petrasom si nenechala ujsť. Víťazom sa stala Blažeková Michaela výkonom 197 (vrátane handicapu) a celkovým priemerom 179 druhý skončil Petras Ján výkonom 183 a s celkovým priemerom 202,86 a tretí Blažek René s priemerom 185,38.

Skupina B : V tejto skupine víťazom kvalifikácie sa stala Karolčíková Monika s výkonom 1171. Do finále sa ešte prebojovali Gavalér Roman (6.miesto), Kovalčíková Mária (5.miesto), Kožik Ľubomír (4.miesto), Bujnovský Martin ( 3.miesto) a Staš Martin (2. Miesto). V prvom finálovom kroku posledný traja bojovali medzi sebou o postup do celkového finále. Kovalčíková 194 ( vrátane handicapu), Kožik 169, Gavalér 159. Do druhého kroku sa prebojovala Kovalčíková Mária. Tam sa stretli Kovalčíková 140 ( vrátane handicapu), Staš 140 a Bujnovský 201 bodov. Do finále postupoval Bujnovský Martin kde sa stretol s Karolčíkovou Monikou. Takže v skupine B celkovým víťazom sa stala Karolčíková Monika s výkonom 187 ( vrátane handicapu) a s priemerom 186 na druhom mieste skončil Bujnovský Martin s výkonom 166 s priemerom 188,75 a tretí Staš Martin s priemerom 185,43, ktorý vďaka vyššiemu náhodu sa umiestnil na treťom mieste pred Kovalčíkovou Máriou.

Najvyšší náhod dosiahol v šiestej hre kvalifikácie Bujnovský Martin kde hodil pekných 255 bodov. Srdečne blahoželáme. Organizátor skúsil aj doplnkovú súťaž o Jackpot, kto hodí najvyšší náhod. Bohužiaľ niektorý hráči s najvyššími výkonmi sa ho nezúčastnili a tak Jackpot vyhral Gavalér Roman a celkovú výšku Jackpotu si zobral za výkon 234 v poslednej hre kvalifikácie.