Webnoviny - Iné športy

Výsledky volejbalovej extraligy mužov a žien

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 30. októbra (WEBNOVINY) – Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 7. kola extraligy volejbalistov:

VK Slávia Svidník – VKM Stará Ľubovňa 3:1 (-21, 19, 15, 23) 96 min, rozhodovali: Tiňo a Š. Savka, 450 divákov Prvý set bol vyrovanný, potom však hostia odskočili na 24:20 a premenili druhý setbal. V ďalších dvoch dejstvách už dominovali Svidničania, hlavne na sieti a v servise. Hostia stav už len znižovali. V koncovke štvrtého setu domáci zvýšili na 24:20 a premenili štvrtý mečbal.

VK STU Bratislava – ATC COP Trenčín 0:3 (-23, –22, –18) 76 min, rozhodovali: Dovičovič a Bajči, 50 divákov Hráči z Trenčína dominovali na podaní a pôsobili bojovnejším dojmom ako domáci. Zápas sa dohrával v ich réžii.

Slávia VK PU Prešov – VKP Bratislava 0:3 (-19, –15, –18) 66 min, rozhodovali: Hoger, Servický, 50 divákov Bratislavskí policajti mali od úvodu stretnutie vo svojich rukách a dominovali vo všetkých herných činnostiach.

Extraliga žien – 6. kolo – sobota

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 6. kola extraligy volejbalistiek

VTC Pezinok – MŠK Žiar nad Hronom 3:2 (-20, 20, –21, 21, 7) 124 min, rozhodovali: Matis a Matúš, 50 divákov Domáce hráčky sa prvé tri sety hľadali na ihrisku. Až od štvrtého dejstva začala mať hra nejakú tvár a v poslednom sete už hráčky Pezinka výrazne dominovali.

VK Spišská Nová Ves – VK Gat Solutions Senica 3:2 (-22, 14, 18, –22, 12) 103 min, rozhodovali: Porvazník a Banáš, 300 divákov Domáce hráčky vyhrali väčšou bojovnosťou. Darilo sa im podanie a získali aj viac bodov, keďže súperky nemohli rozvíjať hru. V piatom sete síce viedli Seničanky 8:5, ale v závere domáce pritlačili a aj so šťastím vyhrali.

UKF Nitra – Spoje Uninova Bratislava 3:0 (16, 18, 14) 69 min, rozhodovali: Andrejčák a Vaško, 80 divákov Domáce boli od začiatku až do konca lepší a súperky prakticky nepustili k výraznejšej ak­cii.