Komunálne voľby

Vysoké Tatry chce viesť aj Michal Hanč: V celom regióne plánuje vyriešiť problém dopravy

Za dôležité tiež považuje opraviť a doplniť mestské komunikácie, revitalizovať parky či zintenzívniť spoluprácu so Správou Tatranského národného parku.

Ilustračný obrázok k článku Vysoké Tatry chce viesť aj Michal Hanč: V celom regióne plánuje vyriešiť problém dopravy
Zdroj: Peter Handzuš

Medzi kandidátmi na post primátora Vysokých Tatier je aj Michal Hanč. O hlasy voličov sa bude v jesenných komunálnych voľbách uchádzať ako nezávislý s podporou strán SaS, PS, Občianska konzervatívna strana a Združenia občanov miest a obcí Slovenska.

Pri príležitosti ohlásenia kandidatúry uviedol, že plánuje upevniť odbornosť a transparentnosť.

„Som presvedčený, že mesto môže onedlho znova začať naplno využívať svoj potenciál. Chcem zachovať, čo bolo v minulosti dobré, ale zlepšiť, čo sa neosvedčilo,“ uviedol Hanč, ktorého zámerom je tiež vytvoriť lepšie podmienky pre všetky skupiny obyvateľov mesta, ktorých počet klesol za 20 rokov o 30 percent.

Čo chce zlepšiť

Chce tiež zlepšiť komunikáciu mesta s obyvateľmi, zabezpečiť lepšie financovanie denných centier či zaviesť schému pomoci pre ohrozené skupiny obyvateľov.

Za dôležité považuje opraviť a doplniť mestské komunikácie, revitalizovať parky, zintenzívniť spoluprácu so Správou Tatranského národného parku a spolu s envirorezortom zabezpečiť pilotný projekt takzvaných medvedích opatrení.

„V spolupráci s Prešovským krajom plánujem vyriešiť problém dopravy v celom regióne a zastaviť predaj strategického majetku mesta,“ doplnil Hanč, ktorý by chcel tiež zaviesť rezidentské karty na rôzne služby.

Kandidujú piati

Vo Vysokých Tatrách zaregistrovali dohromady päť kandidátov na post primátora.

Okrem Hanča sa chce o hlasy voličov uchádzať aj náčelník mestskej polície Jozef Štefaňák, Alexander Gálfy a ekonóm Miroslav Rožok.

Jedinou ženskou kandidátkou je Lucia Dubielová. V šiestich volebných obvodoch kandiduje za poslancov celkovo 30 ľudí.

ilustračné foto

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM