Vysoké Tatry testujú ďaľšiu novinku: Potešia sa "mobilisti"

Mesto Vysoké Tatry chce kráčať s dobou, ktorá je plná digitalizácie, dát a online pripojení. Pre verejnosť pripravila mobilnú aplikáciu, s ktorou budete mať prehľad.

Martin Sýkora
Ilustračný obrázok k článku Vysoké Tatry testujú ďaľšiu novinku: Potešia sa "mobilisti"
Zdroj: Dnes24.sk

Po bezplatných informatívnych SMS správach, ktoré si môže ktokoľvek nechať posielať, tatranská samospráva prichádza s ďalšou službou pre širokú verejnosť. Od polovice júna je možné si stiahnuť mobilnú aplikáciu, vďaka ktorej sa zobrazí podobné vyobrazenie stránky, akú poznáme pri „naťukaní“ webovej stránky www.vysoketatry.sk.

„Túto službu ponúkame prostredníctvom eseročky Weby Group, ktorá spravuje webové stránky mnohých slovenských miest a obcí. Potrebné je vybrať si len mesto,“ priblížil Tibor Kilian, informatik mesta Vysoké Tatry. Táto služba je k dispozícii v Google play ako ktorákoľvek iná aplikácia pre mobilné telefóny. Všetky informácie si tak budete môcť pozrieť priamo vo svojom telefóne a prvoplánovo je určená pre občanov, aj keď je možné sa z nej dozvedieť aj o kultúrnom, spoločenskom či športovom dianí.

„Aplikácia je zatiaľ v skúšobnom režime a jej nedostatky, ako sa hovorí, vychytávame za pochodu. Časom by sme však chceli, aby sa takouto cestou dostali ľudia ku všetkým informáciám a dokonca si tu mohli prečítať aj Tatranský dvojtýždenník,“ doplnil Kilian.

Mobilná aplikácia je virtuálne dostupná pre operačné systémy iOS a Android od verzie 4.4.

Zdroj: Dnes24.sk