Správy

Vysoké Tatry: Cez tieto turistické chodníky neprejdete, zaliala ich voda

Viaceré turistické chodníky v Tatranskom národnom parku (TANAP) zaliala voda a momentálne sú úplne nepriechodné, prípadne cez ne turisti prejdú len s ťažkosťami.

Ilustračný obrázok k článku Vysoké Tatry: Cez tieto turistické chodníky neprejdete, zaliala ich voda
10
Galéria

Informovala o tom hovorkyňa Štátnych lesov TANAP-u Martina Petránová s tým, že intenzívne zrážky, ktoré zasiahli Slovensko v uplynulých dňoch, spôsobili problémy aj na značkovaných turistických chodníkoch.

Nepriechodný je v tejto chvíli napríklad turistický chodník, ktorý vedie z Vyšných Hágov k Batizovskému plesu. Žlto značenú trasu zmenili intenzívne lejaky doslova na horskú riavu. Voda zaplavila tiež úsek červeno značenej Tatranskej magistrály v okolí Batizovského plesa,“ priblížila Petránová.

Pracovníci Strediska terénnych služieb Štátnych lesov TANAP-u, ako aj zamestnanci jednotlivých ochranných obvodov podľa nej turistické trasy postupne prechádzajú a mapujú škody, ktoré výdatné dažde spôsobili.

Je pravdepodobné, že dočasne budú nepriechodné, respektíve ťažšie priechodné i ďalšie úseky turistických chodníkov.

Hoci nie je nič výnimočné, že v čase intenzívnych lejakov niektoré turistické chodníky zaplaví voda, návštevníkov Tatranského národného parku prosíme, aby mysleli na svoju bezpečnosť, zbytočne neriskovali a radšej si naplánovali túru v priaznivejšom počasí,“ zdôraznila hovorkyňa.

Turistov zároveň upozornila aj na uzáveru zeleno značeného turistického chodníka, ktorý vedie Javorovou dolinou do/zo sedla Sedielko. Dôvodom sú suché stromy, ktoré by mohli ohroziť životy turistov.

Cez tieto tatranské chodníky neprejdete
10
Galéria
Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie