Monika Vengrínová Iné športy

Za účasti 34 hráčov sa v Poprade odohral už tretí Turnaj pre zábavu s názvom Nielen 10 je strike. Výkony boli vysoké, tristovku sa však pokoriť nepodarilo. Okrem zábavného turnaja sa v uplynulom týždni odohralo aj ôsme kolo Bowling Tour. A takto to dopadlo.

Ilustračný obrázok k článku Zábavný bowlingový turnaj za účasti viac ako tridsiatky hráčov: Odohralo sa i ďalšie kolo Bowling Tour

Turnaj pre zábavu sa hral na 42 stopovom mazaní a zúčastnilo sa ho 34 hráčov, vrátane ôsmich hráčov z Prešova. „Pravidlá turnaja boli zmenené, aby bol zaujímavý aj pre hráčov, ktorý sa v prvej runde neumiestnili do tretieho miesta. Z kvalifikácie postupovalo 16 hráčov s najvyšším súčtom bodov do semifinále a prenášali si 100% – ný výkon z kvalifikácie. To nútilo hráčov hrať naplno, aby dosiahli čo najlepší výsledok a nie len umiestnenie,“ uviedol Igor Lendácky.

Semifinále sa hralo na tri hry a do finále postupovalo osem hráčov. Finále sa hralo na dve hry od nuly. Ženám a juniorom bol priznaný handicap 8 bodov na každú hru. Ako najlepšia žena a zároveň víťazka celého turnaja skončila Kovalčíková Mária výkonom vo finále 496 ( vratane handicapu) s celkovým priemerom 216,36. Na druhom mieste skončil Bujnovský Martin výkonom vo finále 483 a s celkovým  priemerom 236,82 a tretí skončil Lendácky Igor výkonom 467 a s priemerom 223,18. Ako najlepší junior bol vyhodnotený Bella Samuel na celkovom 21. mieste. Najvyšší výkon 280 bodov dosiahol Kožik Ľubomír.

Bowling Tour

Ôsme kolo Bowling Tour sa presunulo o týždeň skôr a zúčastnilo sa ho 26 štartujúcich hráčov. Turnaj sa odohral v dvoch rundách na 43 stopovom mazaní.

Skupina A: Kvalifikáciu vyhral Lendácky Igor, ktorý dosiahol výkon 1184 a čakal na svojho finálového súpera. Do finále sa ešte prebojovali hráči Zoričák Anton (6.miesto ), Petras Ján (5.miesto), Jurínyi Ľudovít (4.miesto), Kuziel František  (3.miesto), Jánoš Ján (2.miesto). V prvom finálovom kroku sa stretli Zoričák 177, Jurínyi 144 a najlepšie si počínal Petras 195, ktorý sa prebojoval do druhého kroku. Tam sa stretli Petras 164, Kuziel 166 a Jánoš 222 bodov. Do posledného kroku postupoval Jánoš, ktorý sa stretol s Lendáckym Igorom. Víťazom sa stal Jánoš Ján s výkonom 177 a s celkovým priemerom 194,75 na druhom mieste skončil Lendácky Igor  výkonom 169  a s celkovým  priemerom 193,29 a tretí Kuziel František s pri­emerom 187,71.

Skupina B : V tejto skupine víťazom kvalifikácie sa stal Kožik Ľubomír výkonom 1198. Do finále sa ešte prebojovali Niedoba Ján (8.miesto), Staš Martin (7.miesto), Dubaj Juraj (6.miesto), Karolčíková Monika ( 5.miesto), Zeleňák Stano (4. miesto),  Kovalčíková Mária ( 3.miesto) a Gavalér Roman ( 2.miesto ) . V prvom finálovom kroku posledný štyria bojovali medzi sebou o postup do celkového finále. Staš 141, Dubaj 126, Karolčíková 159 ( vratane handicapu ) a Niedoba 161. Do ďalšieho kroku postupoval  Niedoba. Tam sa stretli Zeleňák 151, Gavalér 142, Niedoba 139 a Kovalčíková 159 (vrátane handicapu), čím si vybojovala postup do celkového finále. Vo finále sa stretli Kožik s Kovalčíkovou. Takže v skupine B celkovým víťazom sa stala  Kovalčíková Mária s výkonom 174 (vratane handicapu)  a s priemerom 173  na druhom mieste skončil  Kožik Ľubomír  s výkonom 165 s pr­iemerom 194,71 a t­retí skončil  Zeleňák Stano s prieme­rom 169,57.

Najvyšší náhod dosiahol v tretej hre kvalifikácie Petras Ján kde hodil pekných 241 bodov a stal sa aj víťazom doplnkovej súťaže o Jackpot. „Všetkým zúčastneným v turnaji ďakujeme za účasť a víťazom blahoželáme. Stretneme sa na 8.kole Bowling Tour o tri týždne 11.februára 2015,“ dodal Lendácky.