Marek Pindeš Basketbal

Žabky prehrali druhý krát v sezóne

V 14. kole basketbalovej extraligy žien prehrali Popradčanky v Nitre 80:76.

BK Inpek UKF Nitra – ŽBK Whirlpool Poprad 80:76 (21:22, 17:19, 29:21, 13:14) **Najviac bodov: **Guzmanová 27, Borovičková 21/4, Krč-Turbová 10, Páleníková 9/3 – Brackettová 18, Lásková 17, Oravcová, Kováčová a Baburová po 8. TH: 17/10 – 24/22, fauly: 25 – 20, trojky: 10 – 2, rozhodovali: Janáč a Doušek , 300 divákov Basketbalistky UKF Nitra hostili v 14. kole basketbalovej extraligy žien v Mestskej športovej hale na Klokočine súperky z Popradu. Domáce hráčky pôsobili na začiatku kŕčovitým dojmom, čo Popradčanky využili a ujali sa vedenia 18:10. Nitriansky však do konca prvej periódy dokázali stiahnuť manko na rozdiel jedného bodu 21:22. Druhú štvrtinu vyhrali hráčky spod Tatier 19:17, do šatní tak išli hostky s trojbodovým vedením 38:41. Po zmene strán Nitrianky svoju hru zlepšili, oba tímy sa v tretej perióde striedali vo vedení a pred poslednou štvrtinou za stavu 67: 62 bolo stále všetko otvorené. Hráčky Popradu sa v poslednej štvrtine ujali síce vedenia, no záver patril domácim basketbalistkám, ktoré vďaka úspešnej streľbe spoza veľkého oblúka napokon zápas vyhrali 80:76.