Krimi

Záchranná akcia nad Popradským plesom: Kolaps turistu (66), pomáhali aj poľskí kolegovia

Horskí aj leteckí záchranári vyrážali na pomoc turistovi, ktorý skolaboval nad Popradským plesom. Upadol do bezvedomia a záchranné zložky sa pustili do resuscitácie.

Ilustračný obrázok k článku Záchranná akcia nad Popradským plesom: Kolaps turistu (66), pomáhali aj poľskí kolegovia
Zdroj: Horská záchranná služba

Horskí i leteckí záchranári pomáhali mužovi, ktorý v nedeľu popoludní skolaboval na turistickom chodníku vo Vysokých Tatrách. Z Horskej záchrannej služby (HZS) informovali, že zdravotné problémy 66-ročného Slováka nahlásili prostredníctvom Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby.

,,Turista smeroval z túry na Hincových plesách smerom na Popradské pleso. Tu mu prišlo nevoľno a po upadnutí do bezvedomia začali prítomní okamžite laickú KPR (kardiopulmonálna resuscitácia)," informuje HZS na svojej stránke. Na miesto odišli štyria záchranári HZS z Vysokých Tatier.

Pre vyťaženosť najbližších posádok Vrtuľníkovej záchrannej a zdravotnej služby Air-Transport Europe požiadali horskí záchranári o súčinnosť poľských kolegov.

,,V súčinnosti s horskými záchranármi zo slovenskej strany a za pomoci automatického defibrilátora prebiehala na mieste naďalej KPR," dodáva HZS. Muža napokon transportovala poľská vrtuľníková posádka do nemocnice v Zakopanom.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie