Peter Handzuš Rôzne

Zasadnutie Vojenského výboru NATO by nemalo obmedziť turistov

Vysoké Tatry dnes žijú zasadnutím Vojenského výboru NATO.

V Starom Smokovci a jeho okolí sa pohybuje množstvo policajtov a ozbrojených vojakov, aby sa postarali o čo najvyššiu bezpečnosť všetkých zúčastnených delegátov. Bezpečnostné opatrenia by však nemali výraznejšie obmedziť život, ani pohyb domácich občanov a turistov.
„Naši policajti budú zabezpečovať okrem iného činnosť na úseku bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, budú zabezpečovať nerušený prechod kolón účastníkov a regulovať príslušné úseky ciest a križovatiek,“ priblížila prácu príslušníkov Policajného zboru (PZ) hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Prešove Magdaléna Fečová. Dodala, že zo strany polície pôjde o minimálne obmedzenie turistov alebo domácich obyvateľov. Premávka bude obmedzená len v čase, kedy bude daným úsekom prechádzať kolóna účastníkov. S čiastočnými obmedzeniami budú musieť občania rátať až do nedele 19. septembra.
Hovorca Ozbrojených síl SR Milan Vanga rovnako potvrdil, že návštevníci Vysokých Tatier budú musieť rátať so zvýšeným pohybom bezpečnostných zložiek v regióne. Nemusia sa však báť dopravných alebo iných obmedzení. „Bezpečnostné opatrenia sme nastavili tak, aby v čo najnižšej možnej miere zasiahli do bežného života obyvateľov Vysokých Tatier,“ konštatoval Vanga. Dodal, že hoci sú bezpečnostné opatrenia nastolené na najvyššiu úroveň, pre obyvateľov z nich neplynú žiadne obmedzenia.
Prístupné sú takmer všetky parkoviská, nemožno parkovať len na dvoch mestských parkoviskách, a to pri železničnej stanici v Starom Smokovci a nad hotelom Grand v Starom Smokovci. Neprístupné sú tiež parkoviská hotelov, v ktorých sú ubytovaní jednotliví účastníci samitu.
Rokovanie najvyššieho vojenského orgánu Severoatlantickej aliancie – Vojenského výboru NATO sa v Tatrách začalo dnes. Náčelníci obrany 28 členských krajín NATO na čele s predsedom Vojenského výboru NATO, talianskym admirálom Giampaolom di Paolaom zasadajú, aby prerokovali otázky súvisiace s transformáciou Severoatlantickej aliancie, budúcnosťou operácií, ktoré prebiehajú pod jej velením a ďalšie významné okruhy tém.

Zdroj TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie