Peter Handzuš Správy

Zase sa nám rozsnežilo. Hrozí aj poľadovica

Takmer na celom území Prešovského kraja momentálne sneží, uzavretá je už cesta 1/77 medzi obcami Lenartov a Čirč v Bardejovskom okrese, a to z dôvodu poľadovice. Na diaľnici D1 pri výjazde z tunela Branisko je zase pre husté sneženie z oboch strán znížená rýchlosť jazdy na 60 kilometrov za hodinu.

Ilustračný obrázok k článku Zase sa nám rozsnežilo. Hrozí aj poľadovica
Foto: Peter Handzuš / Zdroj: Dnes24.sk

Dispečer Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja Tomáš Lažo informoval, že husté sneženie, ktoré obmedzuje viditeľnosť a tvorí sa kvôli nemu kašovitá vrstva snehu do štyroch centimetrov, evidujú cestári najmä na cestách v okolí Starej Ľubovne, Pustého Poľa a Bardejova. Sneží však aj v okolí Popradu a dážď so snehom padá v okolí Prešova. „Upozorňujeme vodičov pri prechádzaní týmito úsekmi, aby zvýšili opatrnosť,“ zdôraznil Lažo.

Na cestách 1. triedy v okolí Bardejova, Prešova, Popradu a Starej Ľubovne sa podľa neho nachádza kašovitá vrstva čerstvého snehu do štyroch centimetrov. Na ostatnom území sú cesty mokré. „Na horskom priechode Vernár je kašovitá vrstva snehu do troch centimetrov, na horských priechodoch Branisko a Podspády je to čerstvý sneh do troch centimetrov. Čerstvý sneh do štyroch centimetrov je v okolí Obručného a Hutky, kopce Petíč, Chmeľov, Ubľa, Vyšný Komárnik a Šarišský Štiavnik sú mokré, na Pustom Poli je kašovitá vrstva snehu do štyroch centimetrov,“ doplnil Lažo.

Väčšina ciest 2. triedy je pokrytá ujazdenou alebo kašovitou vrstvou snehu, prípadne čerstvým snehom do troch centimetrov. Všetky cesty 3. triedy sú podľa Laža pokryté vrstvou ujazdeného a kašovitého snehu až do piatich centimetrov. Momentálne je v teréne nasadených 50 sypačov vo všetkých strediskách, cestári budú situáciu monitorovať počas celého dňa.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie