Dominika Handzušová Hokej

Žiacky titul pre Duklu. Popradu sa ušlo striebro

Dve klbká radosti a dva prehrou sklamané, až frustrované tímy so slzami v očiach. Tak to vyzeralo po finálových stretnutiach turnaja o majstra Slovenska starších žiakov. Tým sa stala trenčianska Dukla, ktorá najlepším spôsobom vrátila Popradu minuloročnú prehru.

Ilustračný obrázok k článku Žiacky titul pre Duklu. Popradu sa ušlo striebro

V skratke povedané, víťaz zápasu mohol byť víťazom turnaja. Poprad to mal o čosi komplikovanejšie – musel vyhrať v riadnom hracom čase. Dukle stačila remíza. Ako po zápase priznal kapitán Trenčanov Trnavský, toto vedomie im akoby poškodilo. Prvú tretinu začali pomerne laxne a nebyť zásahu trénerov, mohlo sa im to vypomstiť. „Po prvej tretine sme museli chlapcom trochu dohovoriť, pretože sme do nej vstúpili, akoby sme už boli víťazmi turnaja,“ povedal po zápase tréner Zelenka. Aj v druhej, z pohľadu Dukly oveľa lepšej tretine, sa Popradu darilo držať jednogólové vedenie.

Desať sekúnd pred koncom však počas presilovky vysunul ideálnou prihrávkou Čacho do prieniku Švancaru a ten vyrovnal po blafáku. Poprad šiel na začiatku tretej tretiny do vedenia, ale krátko na to spravil opäť chybu – a Šturmu prekvapil strelou nad rameno Kukuča. Kamzíci už víťazný gól streliť nedokázali a na ich strane zavládol obrovský smútok. Vďaka výhre Slovana v druhom zápase sa ale posunuli aspoň na striebornú priečku.

Pozrite si aj video zo zápasu.

Dukla – Poprad 3:2pp (0:1, 1:0, 1:1 – 1:0) 40. Švancara (Čacho, Konečný) v presilovke, 43. Kukuča (Smolka), 62. Trnavský (Čacho) – 8. Kundrik (Janáček, Vašaš), 42. Janáček.
Vylúčenia: 6:8. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0.
Strely na bránu: 21:34 (5:12, 8:13, 7:9 – 1:0).
Rozhodovali: Milan Novák – Roman Bednár, Róbert Gavalier.
Divákov: 1020

Dukla: Dávid Hrenák – Erik Rajnoha, Šimon Trnavský, Tomáš Konečný, Adam Dúžek, David Smolka, Martin Božík, Pavol Šagát, Adam Balaj – Nicolas Jánoš, Erik Smolka, Andrej Kukuča – Miroslav Švancara, Viliam Čacho ml., Andrej Krištofovič – Richard Jakubec, Andrej Kollár ml., Juraj Jankula – Nicolas Nezník, Samuel Pelech, Matúš Halgoš.
Poprad: Marko Šturma – Martin Krempaský, Adam Žiak, Daniel Slanina, Adam Hritz, Tomasz Skokan, Andrej Leško, Boris Brincko, Benjamín Román – Boris Martančík, Peter Bjalončík, Rastislav Václav – Filip Vašaš, Peter Kundrik, Kristián Janaček – Dominik Panáček, René Svitana, Lukáš Olejník – Dávid Modrič, Tomáš Bartkovský, Peter Kristian.

Slovan mal na konte dve prehry a v druhej tretine po dvoch presilovkových góloch Prešova prehrával 0:2. Napokon sa ale dokázal vzchopiť. K obratu zavelil kapitán Gabriel, vyrovnať sa podarilo štyri sekundy pred druhou sirénou Fránerovi. V 56. minúte napokon v presilovke štyroch proti trom rozhodujúci gól strelil opäť Gabriel. Prešov tak po tretí raz v rade ostal na turnaji bez medaily, pričom minulý rok v Poprade rovnako rozhodoval o jeho zosune na nižšie priečky posledný zápas.

Slovan – Prešov 3:2 (0:1, 2:1, 1:0) 30. Gabriel (Kovács, Fráner), 40. Fráner (Gabriel, Kovács), 56. Gabriel (Fereta) v presilovke – 17. Miščík (Vaško) v presilovke, 23. Hrabčák (Mrilgot) v presilovke.
Vylúčenia: 8:5 na 2 min, navyše Lopuchovský 10 napadnutie oblasti hlavy a krku. Presilovky: 1:2. Oslabenia: 0:0.
Strely na bránu: 26:23 (9:7, 9:11, 8:5).
Rozhodovali: Vladimír Snášel – Róbert Gavalier, Juraj Tornay.
Divákov: 450

Slovan: Ján Kožiak – Samuel Fereta, Adam Divinský, Denis Halászik, Filip Jakab, Lukáš Drdan, Kevin Dvonč, Michal Zavacký – Dominik Gabriel, Ján Ševčík – Róbert Dobrý, Erik Kovács, Kevin Fráner – Marián Schmied, Michal Herák, Ctibor Kompánek –Matúš Iľko, Adam Kudrna.
Prešov: Tomáš Kovalčík – Matej Vaško, Maroš Hnat, Ladislav Ivanisko, Filip Maňák, Marko Lopuchovský, Richard Kaľavský, Tobias Lancoš, Daniel Falat – Richard Miščík, Filip Giba, Peter Duda – Oliver Mrilgot, Sebastián Hrabčák, Adrián Nazad – Ján Prokopčák, Marek Macko, Nikolas Lancoš – René Marián Gurega, Matúš Havrila, Kamil Benedikt Hudák.