Marek Šebeňa Hokej

Žilina zdolala Poprad až po samostatných nájazdoch

Už od úvodu bola televízna predohrávka rozkúskovaná veľkým množstvom vylúčení na oboch stranách a oba tímy sa tak ťažšie dostávali do požadovaného tempa

Po nepremenených šanciach Drevenáka a Šechného zaúradoval Klouda, ktorý v presilovej hre doklepol puk do bránky po peknej prihrávke Škoviru – 1:0. Hostia odpovedali takisto v početnej výhode a to hneď dvoma gólmi. Najskôr Klempu prekvapil Horákov nahodený puk, ktorý sa odrazil od nôh Michala Segľu, aby v závere prvej dvadsaťminútovky podobným spôsobom skóroval aj Urban – 1:2.

V druhej časti sa hra upokojila, no góly stále padali len pri nerovnovážnom počte hráčov na ľade. Najskôr sa „kamzíkom“ podarilo vyrovnať po kombinácii prvého útoku, ale po polovici stretnutia sa druhým gólom v stretnutí prezentoval aj výborný V. Urban a „vlci“ boli stále o krok vpred. Hre stále chýbala potrebná iskra a tak diváci sledovali pod Tatrami pomerne nezáživný hokej. Pred druhou sirénou sa vyrovnať podarilo Lapšanskému a po 40-tich minútach bolo všetko stále otvorené.

Šachová partia pokračovala aj v tretej tretine a oba tímy sa snažili streliť gól, ktorý by znamenal vedenie. Napokon sa to podarilo domácim, v presilovke do brány dotlačil puk Rataj, no Žilinčania Paľovčíkom vyrovnali a vynútili si predĺženie. V ňom sa o víťazovi nerozhodlo, v samostatných nájazdoch rozhodol o triumfe hosťujúcej Žiliny Barinka.

HK Poprad – MsHK Garmin Žilina 4:5 po sam. nájazdoch (1:2, 2:1, 1:1 – 0:0, 0:1) Góly: 14. Klouda (Škovira, Rataj), 24. A. Kroták (Škovira, Klouda), 38. Lapšanský (Klouda), 58. Rataj (Škovira, A. Kroták), – 16. M. Horák (V. Urban, Spilar), 20. V. Urban (Spilar), 33. V. Urban (Spilar, Pleva), 59. Palovčík (Bobček), rozhodujúci sam. nájazd P. Barinka.

Vylúčení: 7:9 na 2 min, presilovky: 3:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko – Gajan, Tornay, 1045 divákov