Lucia Šútorová Správy

Zima vracia úder: Cez víkend poriadne prituhne a na horách aj nasneží

Pred nami sú mrazivé dni. Teploty môžu v niektorých miestach klesať až pod - 15 stupňov.

Zdroj: Dnes24.sk

Štvrtok večer má cez naše územie začať postupovať studený front. Podľa imeteo.sk tak večer môže na mnohých miestach nášho územia pršať. Na horách začne snežiť. „Do piatkového rána by postupne mala hranica sneženia poklesnúť na severe aj do nižších polôh,“ predpovedá imeteo.sk.

Sneh však podľa portálu napadne predovšetkým na horách. „Na severe napadne v mestách a v obciach maximálne poprašok, prípadne pár cm,“ upresňuje portál, s tým, že výraznejšie ako snehová pokrývka bude ochladenie.

Výrazne sa ochladí

Teploty by mali klesnúť až o 10 °C. „Už v piatok vystúpia maximálne denné teploty len na 0 až +6 °C. O čosi teplejšie by mohlo byť na juhu, kde môže byť až +10 °C, no v noci na sobotu prituhne,“ uvádza imeteo.sk.

Ako uvádza portál, v piatok sa od severu nad našu oblasť nasunie výbežok vyššieho tlaku, okolo ktorého k nám od severovýchodu prenikne veľmi studený vzduch.

Celodenný mráz

V noci na sobotu a v sobotu ráno tak pri vyjasnení môžu podľa imeteo.sk teploty klesať na –5 až –11 °C, no v dolinách a v kotlinách až pod –15 °C.

Ako dodáva portál, sever tak čaká celodenný mráz. Otepliť sa má na začiatku týždňa.

Foto: ilustračné

Zima vracia úder: Cez víkend poriadne prituhne
9
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie