Zlodeji pod Tatrami opäť úradovali: Vlámania, krádež šperkov i hotovosti

Podtatranskí zlodeji sa zase predviedli v plnej paráde. Túžba po peniazoch ich hnala do rodinného domu, ale do firemných kancelárií, kde si prišli na svoje.

Martin Sýkora
Ilustračný obrázok k článku Zlodeji pod Tatrami opäť úradovali: Vlámania, krádež šperkov i hotovosti
Foto: Slávka Kellová

Z domu ukradli peniaze a šperky

Kežmarskí policajti vyšetrujú krádež peňazí a šperkov z jedného z rodinných domov v obci Malý Slavkov, okres Kežmarok. Ku krádeži malo dôjsť v dobe od 6.do 12.12.2017, kedy doposiaľ neznámy páchateľ bez poškodenia vošiel do obývaného rodinného domu na Gerlachovskej ulici v Malom Slavkove. „Z izby na poschodí zobral hotovosť vo výške 2600 eur, tri retiazky, jeden náramok a jeden dámsky prsteň, všetko zo žltého kovu. Spôsobená škoda bola vyčíslená na 3800 eur,“ uviedol prešovský krajský policajný hovorca Daniel Džobanik. Polícia začala trestné stíhanie pre prečin krádeže a prečin porušovania domovej slobody.

Zdroj: TASR

Zlodej kradol v kanceláriach

Počas noci z utorka (12.12.) na stredu (13.12.) došlo v obci Orlov, okres Stará Ľubovňa, ku krádeži vlámaním do budovy s kancelárskymi priestormi. „Zatiaľ neznámy páchateľ vylomil jedno z okien, cez ktoré vošiel do budovy. Vo vnútri vylomil sedem uzamknutých dverí vedúcich do jednotlivých kancelárskych priestorov, pričom z jednej kancelárie ukradol finančnú hotovosť vo výške 2 300 eur. Škoda poškodením bola vyčíslená na 400 eur,“ doplnil Džobanik. Vyšetrovateľ zo Starej Ľubovne začal trestné stíhanie pre zločin krádeže a prečin poškodzovania cudzej veci.

Foto: Ilustračné

Zdroj: poprad.dnes24.sk

Odporúčame