Do zápasu nevykročili popradskí Kamzíci práve najúspešnejšie, keď už po necelých desiatich minútach prvej tretiny prehrávali so slovenskou dvadsiatkou 0:2. Do druhej tretiny nastúpili lepšie a zápas už do konca mali vo svojej réžii. Konečný výsledok 8:2 pre Poprad.

Ilustračný obrázok k článku Zlý začiatok, parádny koniec: Kamzíci na domácom ľade deklasovali slovenskú dvadsiatku

Úvod vloženého zápasu 5. kola sa odohrával v réžii slovenskej reprezentácie do 20 rokov. Po šikovnom priťuknutí z rohu klziska od Šišku si blafákovým bekhendom vychutnal Kostúra Hrušík – 0:1. Už o minútu prehrávali Kamzíci rozdielom dvoch gólov. Suchého kiks využil Meliško a poľahky prekonal domáceho brankára. Domácim pomohol rýchly kontaktný gól. Bajaruns vracal puk pred bránku a Šiška si ho nešťastne zrazil za chrbát vlastného brankára. Zásah ale rozhodcovia prisúdili B. Rapáčovi. Na konci 13. minúty už bolo vyrovnané. Lahôdkovú Krotákovu prihrávku zúžitkoval na dvakrát Rudolf Huna – 2:2.

V druhej tretine zapli domáci vyšší rýchlostný stupeň. Obliehanie Škorvánkovej bránky využil na premiérový zásah za Poprad Török – 3:2. Po druhý raz v zápase sa počas presilovej hry presadil Rudolf Huna, keď tečoval Kasíkovu strelu od modrej. Zlepšený pohyb Kamzíkov robil dvadsiatke problémy. Ďalšie nahodenie od modrej sa odrazilo od B. Rapáča a skončilo až v sieti. Gól musel potvrdiť až videorozhodca. Bokroš po piatom góle Popradu siahol k brankárskej výmene. V 31. minúte vymenil Škorvánka Hrenák. Najkrajšiu akciu druhej tretiny predviedlo trio Hvila, R. Rapáč a Malina, keď prvý menovaný sa otočkou pred Hrenákom uvoľnil a skóroval do prázdnej bránky – 6:2.

V 47. minúte mohol znížiť na rozdiel troch gólov útočník Milý, ale vo vyloženej šanci zlyhal v zakončení. V ďalšej gólovke M. Sukeľa sa vyznamenal pohotovým zákrokom domáci brankár Kostúr. V krátkej presilovke 5 na 3 štyri minúty pred koncom stretnutia trafil konštrukciu popradskej bránky Hrušík. V 58. minúte prikrášlil víťazstvo Popradu po individuálnej akcii lotyšský útočník Bajaruns. Vo vlastnom oslabení následne unikol Rudolf Huna a po faule na neho nariadil rozhodca Novák trestné strieľanie, v ktorom čerstvá posila Kamzíkov skompletizovala hetrik. Poprad tak hladko zdolal HK Orange 20 výsledkom 8:2.

HK Poprad – HK VSR SR 20 8:2 (2:2, 4:0, 2:0)

Góly: 12., 31. B. Rapáč, 13., 26., 58. Rudolf Huna (tretí z tr. str.), 24. Török, 36. Hvila, 58. Bajaruns – 9. Hrušík, 10. Meliško.
Rozhodvali: Novák – Gajan, Kollár,
vylúčení: 9:7,
presilovky: 1:0,
oslabenia: 0:0,
striedanie: 31. Hrenák za Škorvánka (SR20),