Správy

Zubačky na Štrbské Pleso nahradia autobusy: ZMENA potrvá až 6 týždňov!

Železničná spoločnosť zároveň upozorňuje, že preprava imobilných cestujúcich, detských kočíkov a bicyklov nie je v NAD povolená.

Ilustračný obrázok k článku Zubačky na Štrbské Pleso nahradia autobusy: ZMENA potrvá až 6 týždňov!
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Zubačky na trase medzi Štrbou a Štrbským Plesom nahradí približne na šesť týždňov autobusová doprava. Informoval o tom hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Tomáš Kováč s tým, že nepretržitá výluka na trati potrvá od pondelka do 28. októbra.

Dôvodom výluky na tatranskej ozubnicovej železnici (OŽ) je stabilizácia koľajového lôžka, ktorú vykonáva manažér infraštruktúry – Železnice Slovenskej republiky (ŽSR).

Bez prepravy imobilných

„Pre cestujúcich je v tomto úseku zabezpečená náhradná autobusová doprava (NAD). Časy príchodov a odchodov autobusov v úseku Štrba – Štrbské Pleso a späť sú totožné s časmi príchodov a odchodov vlakov ZSSK.“

„Zároveň žiadame cestujúcich, aby si cestovné lístky zakúpili v osobnej pokladnici ZSSK, cez náš web, prípadne cez aplikáciu Ideme vlakom, keďže kúpa lístka priamo v autobuse nie je možná,“ upozornil Kováč.

Informácia o výluke sa zobrazuje aj na webe ZSSK pri vyhľadaní a nákupe cestovných dokladov na vlaky na trati OŽ.

Železničná spoločnosť zároveň upozorňuje, že preprava imobilných cestujúcich, detských kočíkov a bicyklov nie je v NAD povolená.

„Preprava psa alebo zvieraťa bez uzatvárateľnej schránky je v autobusoch taktiež vylúčená. Toto pravidlo sa nevzťahuje na psov sprevádzajúcich zdravotne postihnuté osoby,“ uzavrel hovorca.

archívne foto

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM