Monika Gécziová Samospráva

Zmysluplné využitie prázdninových dní: Popradské deti z marginalizovaných skupín si užili športovú olympiádu

Využiť voľné dni prázdnin či ukázať rodičom, ako so svojimi deťmi tráviť čas. Aj to bolo cieľom športovej olympiády detí z marginalizovaných skupín, ktorú pre ne zorganizovalo mesto Poprad.

Ilustračný obrázok k článku Zmysluplné využitie prázdninových dní: Popradské deti z marginalizovaných skupín si užili športovú olympiádu
6
Galéria

Viac ako stovka detí z rómskeho etnika z Levočskej ulice i z mestskej časti Matejovce si schuti zašportovala. Zapojili sa aj ich rodičia. Športovú olympiádu pre deti z marginalizovaných skupín zorganizoval sociálny odbor Mestského úradu v Poprade po prvýkrát.

„Hlavnou myšlienkou bolo zmysluplné využitie prázdninových dní, upevňovanie priateľských vzťahov medzi zamestnancami sociálneho odboru a obyvateľmi Staničnej ulice v Matejovciach i Levočskej ulice a zároveň snaha ukázať rodičom, ako so svojimi deťmi tráviť voľný čas,“ uvádza mesto na svojom webovom sídle.

Na Levočskej ulici sa olympiády zúčastnilo 30 detí, na Staničnej dokonca až 80, pričom sa zapojili aj ich rodičia. Súťažilo sa v troch družstvách v piatich disciplínach, ktorými bol prekážkový beh, hod na terč, pohyb na chodúľoch, skok vo vreci a voľné pohybové hry .„Deti boli po skončení olympiády odmenené hračkami a sladkosťami,“ dodala samospráva.

Zdroj: Mesto Poprad
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM