Martin Sýkora Futbal

Žolík z lavičky opäť rozhodol: FK s vytrápeným ale zaslúženým víťazstvom

Po zaváhaní v Spišskej Novej Vsi sa Popradčania potrebovali vrátiť na víťaznú vlnu. Pod Tatrami privítali futbalistov Rimavskej Soboty.

Ilustračný obrázok k článku Žolík z lavičky opäť rozhodol: FK s vytrápeným ale zaslúženým víťazstvom

Prvé minúty boli ešte na popradských futbalistoch cítiť stratené body v Spišskej Novej Vsi. Hostitelia boli až príliš opatrní, povinnosť zvíťaziť akoby im zväzovala nohy. Hostia z Rimavskej Soboty navyše veľmi dobre pracovali v defenzíve a nepúšťali súpera do svojej 16-tky. Keď však v polovici prvého polčasu trafil brvno Olejníkovej brány Pëllumb, misky váh sa čoraz silnejšie začali prikláňať na stranu Popradu.

Potvrdil to aj druhý polčas, v ktorom mali domáci hráči prevahu. Rimavskosobotčania im pomohli aj početne. V 57. minúte za bezgólového stavu Husanik dokázal ani nie za minútu vidieť dve žlté karty, po ktorej logicky nasledovala červená. Výhoda o jedného hráča sa Popradčanom zišla. Na strelenie prvého gólu však muselo prísť striedanie. Ujčíka vymenil na trávniku Alekou a v 73. minúte sa cyperský útočník dokázal gólovo presadiť.

Popradčania nakoniec zápas dotiahli úspešného konca. V 83. minúte sa ešte trafil Jusufi Pëllumb, ktorý stanovil konečné skóre na 2:0 pre FK Poprad. Víťazstvom si Popradčania udržali tabuľkový kontakt so špičkou.

FK Poprad – MŠK Rimavská Sobota 2:0
Góly: 73. Alekos Alekou, 83. Jusufi Pëllumb, ŽK: Maťaš, Kurák – Janco, Husanik, Spasojević, ČK: 57. Husanik, rozhodoval: Andrej Chromý, 600 divákov

Zostavy
FK Poprad: Malec – Hatok, Palša, Peciar, Kica, Maťaš (67. Kurák), Poliaček, Bilas, Gruca (73. Lukáč), Pëllumb, Ujčík (55. Alekou)
MŠK Rimavská Sobota: Olejník – Spasojević, Janco, Petrusz, Morháč, Lačarak, Husanik, Püšpöky (46. Kuridze), Petrán, Trabalík, Vasilko

Ladislav Danyi (tréner MŠK Rimavská Sobota): „Chceli sme v Poprade hrať futbal ako v predošlých zápasoch. Žiaľ, priebeh nebol taký sme si predstavovali. Náš hráč sa nechal vylúčiť a za to zaslúži pokutu a trest. Zápas bol ovplyvnený vylúčením. Doma urobím opatrenia, aby sa nám toto už nestalo. Súperovi gratulujem k predvedenému výkonu.“

Pavol Mlynár (tréner FK Poprad): „V prvom polčase sme hrali proti súperovej pozornej obrane. V priebehu dvoch – troch sekúnd bol v 10-tich pod loptou, to nám robilo problém. Hrali sme ustráchane a opatrne. V druhom polčase sme zlepšili pohyb. Prišlo k viacerým centrom z krídelných priestorov, prišlo ešte aj vylúčenie a nášmu tlaku. Som rád, že sme to výsledkovo zvládli, pretože to nebol ľahký zápas.“

FK Poprad - MŠK Rimavská Sobota 2:0