Martin Sýkora Hokej

Zostava popradských kamzíkov začína mať ostré črty: Prekvapil nový brankár

Tréneri popradských hokejistov majú za sebou tzv. try-out kemp v Spišskej Novej Vsi. Do ďalšej fázy prípravy pokračuje s niekoľkými zaujímavými menami.

Ilustračný obrázok k článku Zostava popradských kamzíkov začína mať ostré črty: Prekvapil nový brankár
Zdroj: Dnes24.sk

Od 25. do 28. júla sa na spišskonovoveskom ľade uskutočnil try out HK Poprad, ktorého sa zúčastnilo viac ako 80 ašpirantov na bielo-modrý dres. Klubový web informuje o menách, ktoré budú v popradskom drese pokračovať ďalej.

Svojimi výkonmi a po dôslednej analýze a hodnotení trénerskej dvojice Jonák – Jurínyi si do ďalšej prípravy s tímom HK Poprad vybojovali miestenku obrancovia Ľubor Pokovič a Michail Potekhin, útočníci Dávid Bondra, Rastislav Gašpar, Dalibor Mikula, Filip Vašaš, Rastislav Václav a Alex Výhonský a brankár Martin Šúrek.

Vedenie HK Poprad sa dohodlo na spolupráci v budúcom ročníku s krídelníkom Ondrejom Mikulom. Ofenzívne rady kamzíkov vystužil Mikula už v priebehu uplynulej sezóny. Pod Tatrami odohral 12 zápasov v ktorých získal 4 body. Odchovanec trenčianskeho hokeja si okrem domácej súťaže vyskúšal aj pôsobenie za riekou Moravou, v Bielorusku či Kazachstane. „Už po sezóne som si povedal, že by bolo fajn, keby som mohol zotrvať v Poprade. Veľmi sa mi tu páčilo, cítil som sa tu dobre a to boli hlavné dôvody, prečo som sa rozhodol pre Poprad," povedal pre web kamzíkov Ondrej Mikula.

Hokejový klub HK Poprad na svojej stránke informoval, že angažoval švédskeho brankára Linusa Fernströma. Robustný 28-ročný gólman (196 cm) pôsobil v uplynulej sezóne v najvyššej domácej súťaži SHL v drese Karlskrony, predtým chytal aj za Frölundu.

Zverenci trénera Jonáka si v príprave na nový ročník Tipsport ligy zmerajú sily s viacerými súpermi. Klubová stránka informuje o predsezónnom období, kde sú jasné dva prípravné zápasy s mužstvom z Liptovského Mikuláša:
MHK 32 Liptovský Mikuláš – HK Poprad, 9. augusta 2016 (utorok) o 17:00 hod.
HK Poprad – MHK 32 Liptovský Mikuláš, 11. augusta 2016 (štvrtok) o 17:00 hod.

V príprave na nový ročník odohrajú kamzíci aj kvalitne obsadený Tatranský pohár. Ostatné prípravné zápasy sú momentálne v štádiu rokovania.

Foto: Ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie