Zoznámte sa: Toto je Macejko, maskot hokejových majstrovstiev sveta

Štyri mesiace pred vhodením úvodného buly majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji dorazil do dejiska šampionátu, na Slovensko, maskot Macejko.

Peter Handzuš
Zdroj: Dnes24.sk

V sobotu ho na Štrbskom Plese Macejka pokrstili a oficiálne predstavili verejnosti. Okrem maskota na Štrbské Pleso zavítal i strieborný medailista z hokejových MS 2012, brankár Ján Laco.

„Trvalo niekoľko mesiacov, kým sa medveď Macejko dostal do finálnej podoby a uzrel svetlo sveta. Na jeho tvorbe najskôr pracoval tím zložený z dizajnérov, ideamakerov a ilustrátora. Tí vytvorili vizuál, na základe ktorého mu spoločnosť v Kanade vdýchla život a vytvorila ho v životnej veľkosti,“ uviedol jeden z organizátorov podujatia Viliam Gruska.

Po sobotňajšom oficiálnom predstavení maskot Macejko vycestuje v nedeľu do lyžiarskeho strediska v Tatranskej Lomnici, kde bude fanúšikom k dispozícii okolo poludnia.

Diváci ho podľa Grusku pred svetovým šampionátom uvidia i v ďalších lyžiarskych strediskách na Slovensku, v Česku a v Rakúsku, ako aj na rôznych iných miestach, ktoré budú priebežne aktualizované na oficiálnom facebookovom profile 2019 IIHF MS.

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR