Zvolen prišiel do Popradu vyhrať. Kamzíci to však nedovolili

Poprad začal náporom, dobre korčuľoval a útočnú hru domácich zdobila aj častá početnosť streľby. Úradujúci majster zo Zvolena sa k poriadnemu náporu zmohol až v záverečnej tretine.

Ilustračný obrázok k článku Zvolen prišiel do Popradu vyhrať. Kamzíci to však nedovolili

HK Poprad – HKM Zvolen 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Góly: 19. Paločko, 28. Lapšanský, 44. Štals – 44. Ľ. Zuzin, 47. Hraško. Vylúčení: 6:5 navyše P. Zuzin (Zvolen) 5+DKZ za napadnutie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Novák – Gajan, Kacej, 1 748 divákov

HK Poprad: Sidor – D. Brejčák, Suchý, Fabian, Kurali, Makovský, Gaborčík, Jáchym – T. Sýkora, Štals, Lapšanský – Paločko, S. Takáč, M. Nagy – Drábek, Mlynarovič, Štrauch – Gápa, Paukouček, Belluš
HKM Zvolen: Šimko – Pokovič, Juraško, Hraško, Pichnarčík, Mucha, Ťavoda, Pospíšil – Podkonický, Brabenec, P. Zuzin – Škvaridlo, M. Jurík, Ľ. Zuzin – Síkela, Bortňák, Mančák – Čanky, Fekiač, Ďaloga – Štumpf

Šimko vo zvolenskej bráne bol v úvode zápasu pozorný a likvidoval popradské šance jednu za druhou. Najskôr Lapšanský neuspel, i keď si efektne obhodil Hraška, v 12. minúte zas M. Nagy zlyhal z medzikružia. Poprad otvoril skóre pred koncom prvej tretiny v 5-minútovej presilovke, keď Kuraliho strelu do siete tečoval Matúš Paločko.

Domáci v pokračujúcej presilovej hre už neskórovali, až v hre 4 proti 4 vzal zodpovednosť do svojich rúk Lapšanský a po peknej sťahovačke po ľade strelil druhý gól. Zvolenčania sa snažili, no v útočnej fáze im chýbal moment prekvapenia a Sidor nemusel riešiť veľa ťažkých striel. Snád najväčšiu šancu hostí spálil v 37. minúte Podkonický, ktorý v prečíslení trafil len do brankára Popradu. V poslednej minúte druhej časti ešte v presilovke sám pred Sidorom neuspel ani Bortňák.

Tretie dejstvo odštartovalo pre „kamzíkov“ ideálne, Štals dostal dobrý pas medzi kruhy a Šimko lovil puk po tretí raz zo siete – 3:0. Trojgólový náskok domácich sa však ukázal ako zradný. Len 32 sekúnd totiž trvalo Šuplerovým zverencom, kým dokázali odpovedať. Ľ. Zuzin nahadzoval od modrej puk na bránu a z nevinnej strany zrazu rezultoval prvý gól HKM. Popradčania sa následne dopustili zbytočných vylúčení a v presilovke 5 proti 3 sa bombou od modrej čiary presadil zadák Hraško – 3:2. Zvolenský tlak prerušilo Podkonického vylúčenie a Popradčania si už v závere vedenie z rúk nepustili.