Prvého trojbodového zápisu sa v 2. kole slovenskej Tipsport Ligy dočkali Zvolenčania, ktorí si na domácom ľade poradili s Popradom 3:2

Ilustračný obrázok k článku Zvolenčania doma nezaváhali. Zdolali Poprad a majú prvý trojbodový zápis, FOTO a HLASY
4

Zvolenčania začali duel aktívne, mali prevahu a vytvárali si šance. Prvú nevyužil Mráz bekhendom zblízka a ďalšie dve Bonis; v oboch prípadoch bol Vošvrda proti. Kapituloval až v 9. minúte, keď sa pred ním presadil Marco Halama po šikovnej prihrávke Thompsona. Hostia nevyužili dve presilovky, v hre štyroch proti trom mal príležitosť Paukovček a dobre zasiahol Tomek. V 13. minúte mali početnú výhodu domáci a využili ju. Z pravého kruhu pálil k bližšej žrdi do vinkla parádne Halama – 2:0. Pred prestávkou mohol pridať tretí gól ešte Švarný, ale jeho prudkú strelu zneškodnil lapačkou Vošvrda.

V strednom dejstve neposlal puk do úplne odkrytej bránky domáci Trotter. Popradčania nevyužívali presilovky, neznížili ani z protiútoku, keď na výbornom Tomekovi stroskotali Kondrlík a z dorážky Bjalončík. Pykali za to v polovici stretnutia, keď po prihrávke Bonisa zakončoval v medzikruží švihom voľný McPherson na 3:0. Zvolenčania boli v laufe, ďalšie príležitosti mali Kelemen, Hansen i Špirko, avšak nepresadili sa a postupom času sa tak dostali k slovu aj Podtatranci. Bjalončík neprekonal Tomeka z jedného metra a nepodarilo sa to v presilovke ani Takáčovi, ktorý vyslal prudkú strelu spoza kruhu.

Na prelome druhej a tretej tretiny hostia nevyužili dlhú presilovku piatich proti trom a to bolo kľúčové, pretože pri rovnakom počte hráčov na ľade mali domáci prevahu. Veľkú šancu nevyužil Lowney, i keď bol pri nej faulovaný. Hosťom sa napokon podarilo prepasírovať puk v trme–vrme pred bránkou do nej za Tomeka, konkrétne Matúš Paločko v 53. minúte – 3:1. V závere hokejisti spod Tatier hrali znovu v početnej výhode a hoci ju nevyužili, hneď po nej sa im podarilo znížiť na rozdiel gólu, keď sa z dorážky presadil Zagrapan – 3:2. Posledné sekundy boli dramatické, Popradčania hrali minútu bez brankára v šestici, ale vyrovnať sa im už nepodarilo.

Hlasy po zápase

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: „Veľmi dobre sme začali, v prvej tretine sme si vytvorili šance a dali sme dva góly. Potom som hráčom vravel, aby nefaulovali, že presilovkami dostaneme Poprad na koňa, to sa aj stalo. Mali sme veľmi veľa vylúčení. S tým nie som spokojný, hoci sme oslabenia zvládli dobre a podržal nás viackrát i brankár Tomek. Ďakujem však chalanom za víťazstvo a za zisk prvých troch bodov.“

František Štolc, tréner Popradu: „My sme tento zápas začali hrať až od druhej tretiny. Prvú tretinu sme vo Zvolene akoby vôbec neboli. Ak chceme uspieť, musíme využívať presilovky, hlavne ak hráme v piatich proti trom. To sa však nestalo. Ak neuspejeme v toľkých početných výhodách, nemôžeme pomýšľať na to, aby sme si odniesli zo Zvolena nejaké body. Málo sme v presilovkách strieľali, tam bol najväčší kameň úrazu.“

Marco Halama, autor dvoch gólov Zvolena: „Spokojnosť je s tromi bodmi, ale zbytočne sme si to zdramatizovali našimi faulami. Rozhodca nám pískal kadejaké zákroky hokejkami, ale boli to všetko fauly, musíme sa toho vyvarovať. Stálo nás to veľa síl, niektorí hráči neboli v tempe, iní boli príliš vyťažení, takže sme sa v závere strachovali o tri body. Ja som rád, že som dal dva góly. Verím, že v tejto sezóne sa mi bude dariť aj strelecky a odohrám viac zápasov než tomu bolo vlani.“

HKM Zvolen - HK Poprad 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)

• Góly: 9. M. Halama (Thompson, Švarný), 13. M. Halama (Corrin, Thompson), 30. McPherson (Bonis, Trotter) – 53. Matúš Paločko, 57. Zagrapan (Fabian)
  • Rozhodovali: Fridrich (SR), Juhász (Maď.) – Rojík (SR), Soltész (Maď.)
  • Vylúčení: na 2 min. 12:6, navyše: Thompson (Zvolen) 10 min. za napadnutie hlavy a krku
  • Presilovky: 1:0
  • Oslabenia: 0:0
  • 1618 divákov
  • Zvolen: T. Tomek – Lowney, Švarný, Corrin, Roman, Drgoň, Maier, Fatul – Hansen, Špirko, Preisinger – McPherson, Trotter, Bonis – Kelemen, M. Halama, Handlovský – Thompson, Mráz, S. Petráš
  • Poprad: Vošvrda – Fabian, L. Kozák, Ulrych, Kramár, Ťavoda, Erving – P. Svitana, Paukovček, Štrauch – Matúš Paločko, Zagrapan, S. Takáč – Leclerc, Mlynarovič, Karterud – Matej Paločko, Bjalončík, Kundrlík

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery zo zápasu!

V OBRAZOCH: Zvolenskí hokejisti doma zdolali kamzíkov z Popradu