Iné športy

V polovici októbra sa k firemným bowlingovým ligám pridali aj študenti stredných a žiaci základných škôl z Popradu. Poznáme už aj výsledky 3. kola Bowling Tour mesta Poprad.

Ilustračný obrázok k článku Aktuálne z bowlingu: 1. kolo školskej ligy, firemná liga skupina C a Bowling tour mesta Poprad

1. kolo Školskej ligy ročník 2015/2016

Dňa 19. a 20.10.2015 bol zahájený nový ročník Školskej ligy 2015/2016 v bowlingu. Súťaž je rozdelená do dvoch kategórii Základné školy a Stredné školy a dvoch hracích dní, keďže sa znížil počet dráh a záujem o ligu bol väčší, tak organizátor musel rozdeliť skupiny na dva hracie dni. Do súťaže sa zapojilo 6 družstiev z troch Základných škôl, keď jedna škola postavila dve družstvá. Zo stredných škôl sa prihlásili iba štyri družstvá. Zopár hráčov už hralo v predošlom ročníku , ale je ešte veľa hráčov, čo tento šport ešte nevyskúšali. Úlohou tejto ligy je vzbudiť väčší záujem u detí o túto športovú disciplínu a hlavne zvýšiť pohybovú aktivitu detí. Netajíme sa, že by sme boli radi, ak by sa našli hráči, ktorí by prejavili záujem rozšíriť naše juniorské rady a pod vedením kvalifikovaného trénera sa začali venovať tomuto športu intenzívnejšie. Je však sympatické že žiaci prejavili o hru záujem a postupne s pribúdajúcou zručnosťou sa začnú prejavovať aj lepšie výsledky.

V skupine SŠ víťazom kola sa stalo družstvo SOŠ Matejovce, ktoré získalo 4 body pred družstvom Strednej Zdravotníckej školy, tiež so ziskom 4 bodov a tretie SŠPGDT D. Tatarku získalo 2 body ako aj štvrtá Obchodná akadémia. Zápas s najvyšším rozdielom 135 bodov sa odohral medzi družstvami Stredná Zdravotná škola 308 : 443 SOŠ Matejovce. Zápas s najnižším rozdielom 10 bodov sa odohral medzi družstvami SOŠ Matejovce 442 : 432 SŠPGDT D. Tatarku. V jednotlivcoch najvyšší výkon jednotlivca 200 bodov dosiahol Slavkovský Juraj SŠPGDT D. Tatarku srdečne blahoželáme, najnižší výkon jednotlivca 66 bodov dosiahla Spišák Peter z družstva Obchodná akadémia. Víťazom kola a najvyšší priemer 166,5 dosiahol Slavkovský Juraj SŠPGDT D. Tatarku.

V skupine ZŠ si najlepšie počínalo družstvo ZŠ Francisciho, ktoré ako nováčik tejto súťaže zvíťazilo v prvom kole a získalo 8 bodov, pred druhým družstvom Dostojevského B, tiež so ziskom 8 bodov a na treťom, štvrtom a piatom mieste skončili družstvá Komeňáčik, Dostojevského A a ZŠ Matejovce, ktoré zhodne získali po 4 body a o poradí rozhodoval počet zhodených kolkov. Zápas s najvyšším rozdielom 136 bodov sa odohral medzi družstvami Komeňáčik 348 : 212 ZŠ Jarná. Zápas s najnižším rozdielom 18 bodov sa odohral medzi družstvami ZŠ Jarná 267 : 249 ZŠ Matejovce. V jednotlivcoch najvyšší výkon jednotlivca 157 bodov dosiahol Gál Kevin z družstva ZŠ Matejovce srdečne blahoželáme, najnižší výkon 34 bodov dosiahla Buranská Daniela tiež z družstva ZŠ Matejovce. Víťazom kola a najvyšší priemer 128,3 dosiahla Petruľová Alexandra z družstva ZŠ Francisciho. Vidieť že nový účastnik súťaže družstvo ZŠ Francisciho je veľkým oživením školskej ligy a veľkým konkurentom ostatným družstvám.

3. kolo Firemnej ligy, skupina C – 3. liga

V utorok 20.10.2015 bolo odohrané 3. kolo Firemnej ligy skupina C – 3. liga. Kola sa zúčastnili všetky družstvá. Na prvom mieste sa umiestnilo družstvo Bankbroker so ziskom 30 bodov, ktoré vyhralo všetky zápasy a stratilo len 5 bodov, pred družstvom Spolbyt 22 bodov a tretie skončilo družstvo DekTrade tiež so ziskom 22 bodov. Zápolenia tohto kola boli veľmi napínavé a zaujímavé. Najväčší rozdiel v zápase 146 bodov bol medzi družstvami Bankbroker 480 : 334 TV – Poprad. Zápas s najnižším rozdielom 4 body sa odohral medzi družstvami DekTrade 392 : 388 Profesta. Najvyšší výkon družstva dosiahlo družstvo Bankbroker 497 bodov. Najnižší zase TV – Poprad 334 bodov. Najvyšší priemer na jednu hru dosiahlo družstvo Bankbroker 476 bodov. Po troch kolách je na čele súťaže družstiev Bankbroker pred družstvom Spolbyt a TV-Poprad. V jednotlivcoch najvyšší výkon jednotlivca 211 bodov dosiahol Kňurovský Štefan z družstva Big Mat-Remot srdečne blahoželáme, najnižší výkon jednotlivca 87 bodov dosiahol Urban Peter z družstva TV – Poprad. Víťazom kola a najvyšší priemer 174 dosiahol Košický Jozef z družstva Bankbroker. Tabuľku jednotlivcov vedie naďalej Celušák Jozef.

Bowling Tour mesta Poprad 2015/2016 3. kolo

V stredu 21.10.2015 sa odohralo tretie kolo Bowling Tour mesta Poprad. Hralo sa na 40 stopovom mazaní, ktoré bolo použité v nedeľu na druhej lige. Turnaj sa odohral v dvoch rundách a zúčastnilo sa ho 30 hráčov. Toto mazanie bolo pomerne ľahké a preto sa očakávali veľmi slušné výkony.

V skupine A sa najviac darilo Igorovi Lendáckemu, ktorý vyhral základnú časť výkonom 1245 s priemerom 207,5. Do finále postupovalo šesť hráčov a posledným postupujúcim s výkonom 1107 bol Pěč Jaroslav. V prvom kroku finále sa stretli Pěč 221, Jurínyi Ľudovít 162 a Garčár Alojz 182. Do ďalšieho kroku sa prebojoval Pěč Jaroslav. V druhom finálovom kroku sa stretli Pavlikovský Vladimír 179, Kožik Ľubomír 183 a Pěč Jaroslav 196 a postupoval do celkového finále. Jaro pracoval vo finálových krokoch veľmi dobre a v treťom kroku sa stretol s Lendáckym Igorom. Ten mal včera veľmi dobrú formu a so svojim súperom zviedol vyrovnaný súboj. Nakoniec víťazom skupiny A sa stal Lendácky Igor výkonom 189 a s celkovým priemerom 204,86 kde ako jediný prekročil hranicu priemeru nad 200. Na druhom mieste skončil Pěč Jaroslav výkonom 180 a s priemerom 189,33 a na treťom mieste sa umiestnil Kožik Ľubomír s priemerom 190,57.

Skupina B: V tejto skupine víťazom kvalifikácie sa stal Hegenbart Jozef výkonom 1085 s priemerom 180,8. Do finále postupovalo osem hráčov a ako posledným postupujúcim bol Gad Marian s výkonom 966. V prvom kroku hrali proti sebe Gad Marian 135, Niedoba Ján 138, Kessler Volker 144 a najviac 171 bodov hodil Dubaj Juraj a postupoval ďalej. V druhom kroku sa stretli Dubaj 155, Meszároš 167 Kovalčíková 171 (vrátane handicapu) a Gavalér 212, čím si vybojoval postup do celkového finále, kde naňho čakal Hegenbart Jozef ako víťaz kvalifikácie. Skupinu B nakoniec vyhral Hegenbart Jozef výkonom 182 s celkovým priemerom 181, druhý skončil Gavalér Roman výkonom 164 a spriemerom 176,38 a na treťom mieste sa umiestnila Kovalčíková Majka s priemerom 166. Najvyšší náhod dosiahol a Jackpot si odniesol za najvyšší výkon 232 Pavlikovský Vladimír.