Ľubomír Hudačko Hokej

Spišská Nová Ves opäť prehrala a zosunula sa už na 3. miesto. Popradčanov teraz budú z 2. miesta prenasledovať Michalovce.

Ilustračný obrázok k článku FANTASTICKÁ séria pokračuje: Poprad vyhral už 9. zápas za sebou a navýšil náskok na čele
Zdroj: Rastislav Búgel

Popradčania viedli od 5. minúty, keď sa Kukuča presadil počas avizovaného vylúčenia hostí. V závere prvej časti Záborský zvýšil na 2:0. HK Poprad o priebehu zápasu informuje na svojej webstránke.

Krídelník druhej formácie upravil v 25. minúte z trestného strieľania už na rozdiel troch gólov. Wilkins v polovicu duelu využil presilovú hru a dostal hostí späť do hry.

Po 34 sekundách tretej časti Dmowski 28. presným zásahom v sezóne rovnako v početnej výhode opäť vrátil domácim trojgólové vedenie.

V závere stretnutia sa ešte upravili výsledok Šotek a Calof.

HK Poprad – HC ’05 Banská Bystrica 6:1 (2:0, 1:1, 3:0)

• Góly: 5. Kukuča (D. Brejčák, Kundrik), 19. Záborský (Bjalončík), 25. Záborský (z tr. strieľania), 41. Dmowski (Cardwell, Coulter), 56. Šotek (Kukuča, Jendek), 57. Calof (Dmowski, Záborský) – 31. Wilkins (Hora, Turnbull)
  • Vylúčení: 3:7 na 2 min, navyše: Belluš – Petriska 5+DKZ za bitku, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0
  • 1 987 divákov
  • Poprad: Vay – Cardwell, Betker, Brincko, Kotvan, Turan, Svedberg, J. Brejčák, D. Brejčák – Svitana, Coulter, Dmowski – Calof, Bjalončík, Záborský – Kukuča, Jendek, Kundrik – Šotek, Suchý, Belluš
  • Banská Bystrica: Krošelj – D. Stránský, Bačik, Žabka, Hora, Luža, Ďatelinka, Nielsen – Turnbull, Vela, Wilkins – Macek, Langkow, A. Stránský – Matoušek, Bíreš, Gašpar – Výhonský, Faith, Petriska