Rôzne

Pod Tatrami upozorňujú na pohyb medveďa: Videli ho na cyklistickom chodníku!

Mesto Svit v Popradskom okrese vyzýva obyvateľov i návštevníkov na opatrnosť z dôvodu výskytu medveďa hnedého v intraviláne.

Ilustračný obrázok k článku Pod Tatrami upozorňujú na pohyb medveďa: Videli ho na cyklistickom chodníku!
Zdroj: Jakub Kania

Samospráva na sociálnej sieti informovala, že v pondelok (22. 4.) okolo 16.00 h šelmu spozorovali a nahlásili na cyklistickom chodníku v lokalite od Svitpacku smerom na západ.

„Vyzývame preto všetkých cyklistov, ktorí sa pohybujú po cyklochodníku alebo v jeho blízkosti, prípadne na okraji lesa, aby dbali o svoju bezpečnosť,“ uvádza mesto, ktoré po nahlásení prijalo okamžité opatrenia.

Zvýšili hliadkovanie

Bezodkladne informovali zásahový tím pre medveďa hnedého aj štátnu políciu a mestskí policajti zvýšili nočné hliadkovanie v nahlásenej oblasti.

„V prípade zisteného výskytu je potrebné kontaktovať políciu na čísle 158. Mestská polícia ďalej upozorňuje občanov, aby počítali pri svojich výletoch a túrach v blízkych lesoch s možným výskytom medveďa, keďže je obdobie zobúdzania sa medveďov a vyvádzania mladých jedincov medvedicami,“ dodáva samospráva.

Zároveň upozorňuje na správne nakladanie s komunálnym odpadom a bioodpadom, keďže nezabezpečené a ľahko dostupné odpadky obsahujúci zvyšky jedla sú pre medveďa jednoduchý zdroj obživy.

ilustračné foto

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM