Monika Vengrínová Hokej

Nezáživný hokej na popradskom ľade: O výsledku rozhodli až samostatné nájazdy

V Poprade sa dnes hral síce vyrovnaný, no nezaujímavý hokej. Skóre otvorili hostia až v druhej tretine. Ešte v tej istej časti Kamzíci dokázali odpovedať, do konca zápasu sa však už skóre nezmenilo. Po výsledku 1:1 tak nasledovalo predĺženie. O výhre domácich napokon rozhodli až samostatné nájazdy

Ilustračný obrázok k článku Nezáživný hokej na popradskom ľade: O výsledku rozhodli až samostatné nájazdy

V prvej tretine viac ako hokej pútali pozornosť zásnuby mladého popradského páru, ktorý sa na svoj životný sľub rozhodol upozorniť v prerušení hry na veľkoplošnej obrazovke. Kvalita zápasu totiž zďaleka nespĺňala extraligové kritériá a nebolo sa na čo pozerať. Zaujala na jednej strane Jokeľova nádejná koncovka, ktorú zmaril Kostúr a na strane opačnej tyčka popradského útočníka Paločka. Nebolo prekvapením, že prvá dvadsaťminútovka skončila bezgólovo.

Druhú tretinu začali aktívnejšie hostia a prekvapivo dominovali. Obrovskú šancu na otvárací gól spálil Bílek, keď z metra trafil puk presne do Kostúrovej lapačky. Martin sa však predsa len dostal do vedenia. V čase, keď sa zápas lámal do druhej polovice, puk prepadol popradskému gólmanovi do siete po strele Fujeríka. „Kamzíci“ mohli vyrovnať počas 86-sekundovej presilovky o dvoch hráčov, pôsobili však ťažkopádne. Napokon martinský gólman nulu na svojom konte neudržal, 22 sekúnd pred druhou sirénou gólom do šatne vyrovnal Fabian – 1:1.

Ani tretia tretina zlepšenie hry nepriniesla. Najväčšiu gólovú príležitosť mal Martinčan Varga, ale Kostúr skvelým semaforom jeho pokus zneškodnil. Keď sa na opačnej strane nepresadil ani Štrauch, ktorý nahradil zraneného Bartečka, vyrovnaný zápas šiel do predĺženia.

Rozhodnutie mal na hokejke hosťujúci útočník Zucker, z bezprostrednej blízkosti popradskej bránky ale minul. Rozuzlenie vyrovnaného, no nezáživného duelu priniesli až samostatné nájazdy, v ktorých boli úspešnejší Popradčania, keď dva razy skóroval Gríger.

Milan Jančuška, tréner Popradu: „Vedeli sme, že príde húževnaté mužstvo. My sme bojovali aj sami so sebou. Chýbala rýchlosť, dynamika a lepšie využitie presilových hier. Získali sme dva body a verím, že výkony budeme stupňovať.“

Jaroslav Török, tréner Martina: „Videli sme zaujímavý, taktický zápas so smutným koncom pre nás. Napriek tomu vidím pozitíva, podali sme solídny výkon. Bodový rozdiel medzi mužstvami sme na ľade zmazali. Myslíme už na zápas so Žilinou, chceme si udržať siedme miesto.“

HK Poprad – MHC Moutfield Martin 2:1 pp a sn (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 40. Fabian (Takáč, Kasík), roz. nájazd Gríger – 31. Fujerík (Török, Bílek).
Rozhodovali: Lauff – Bogdaň, Korba, vylúčení: 2:6 navyše Kroták (Poprad) 10+DKZ za nešportové správanie,
presilovky: 1:0,
oslabenia: 0:0,