Poprad tak po neskutočnom obrate stratil už druhý domáci zápas a bude rád, ak si vybojuje nečakaný siedmy zápas, ktorý rozhodne o všetkom.

Ilustračný obrázok k článku Takto sa play off NEHRÁ, Kamzíci neskutočne zlyhali! Hoci viedli už 3:0, zápas prehrali
Zdroj: TASR/František Iván

Kamzíkom vyšiel úvod a po 29 sekundách viedli vďaka Coulterovi. Po individuálnej akcii Svedberga viedol Poprad 2:0. O priebehu zápasu informuje HK Poprad na svojej webstránke.

Trojgólové vedenie nestačilo

Domáci ešte pred prestávkou upravili na trojgólový rozdiel, opäť skóroval Coulter.

Potom to však prišlo. Nitra urobila zmenu v bránkovisku a v 43. minúte zásluhou Hrnku znížila. Góly padli aj po koncovkách Mezeia a Bučeka a razom bolo 3:3.

Dokonalý obrat potom zariadil v závere svojím druhým gólom Buček.

Poprad tak po neskutočnom obrate stratil už druhý domáci zápas a bude rád, ak si vybojuje nečakaný siedmy zápas, ktorý rozhodne o všetkom. Najbližšie sa však bude hrať v Nitre a víťaz základnej časti extraligy je na pokraji vypadnutia.

Hlasy po zápase

Ján Šimko (asistent trénera Popradu) – „Je veľmi zložité hodnotiť zápas v emóciách po takomto priebehu. Musíme si rozobrať, čo sa stalo. Séria sa hra na štyri víťazné zápasy a za ten krátky čas sa musíme vrátiť k tomu, čo nám prinesie výhru v najbližšom zápase.“

Dušan Milo (asistent trénera Nitry) – „Zápas sme nezačali dobre, inkasovali sme v prvom striedaní a takto sa to s nami tiahlo celú tretinu. Spravili sme tam aj fauly, ale našťastie sme inkasovali len tri góly. Následne sme si povedali, že hokej sa hrá 60 minút a musíme pokračovať v dobrej hre. V tretej tretine sme mali konečne aj to šťastie, že nám tam prešli puky do bránky. Podržal nás Sami a to, že chalani od prvého do posledného verili, že to dokážeme uhrať.“

HK Poprad – HK Nitra 3:4 (3:0, 0:0, 0:4)

• Góly: 1. Coulter (Kukuča, Dmowski), 10. Svedberg (Bjalončík), 18. Coulter (Záborský, Cardwell) – 43. Hrnka (Cotton, Okoličány), 51. Mezei (Cotton), 53. Buček (Gill, Kousa), 58. Buček (Gill, Kousa)
  • Vylúčení: 6:4 na 2 min, navyše: Bačo (Nitra) 5+DKZ za vrazenie na mantinel,
  • presilovky: 1:1,
  • oslabenia: 0:0
  • 3 377 divákov

Poprad: Belányi – Cardwell, Betker, Brincko, Svedberg, D. Brejčák, J. Brejčák, Turan – Kukuča, Coulter, Dmowski – Bates, Bjalončík, Záborský – Svitana, Jendek, Peresunko – Mlynarovič, Suchý, Šotek – Bodnár

Nitra: Kašík (21. Aittokallio) – Cotton, Mezei, Bača, Kousa, Stacha, Vitaloš, Fatul – Bajtek, Gill, Buček – Newell, Bubela, Jackson – Lacka, Čederle, Okoličány – Bačo, Hrnka, Pobežal