Východniarske derby pre Košice

Poprad nevyužil presilovky 5 na 3 a prehral s Košicami 1:3.

HK AutoFinance Poprad – HC Košice 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Góly: 9. Suchý – 26. Bartoš, 43. Mlynarovič, 60. Gron. Rozhodovali: Jonák – Tvrdoň, M. Orolin, vylúčení: 3:5, navyše: Jáchym (Poprad) 10 minút za napadnutie zozadu, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2206 divákov

Zostavy:
HK AutoFinance Poprad:
Melicherčík – Pentikäinen, Suchý, Kovačevič, Tavželj, Fabian, Jáchym, Kramár, Malina – Strömberg, Koskinen, Kuľha – Mi. Chovan, Balán, Vaic – Svačina, Kroták, Rapáč – Takáč, Škovira, Svitana

HC Košice:
Hylák – Homer, Tabaček, Šeda, Kolba, Novák, Ma. Chovan, Slimák – Bartoš, Kristek, Zálešák – Jenčík, Gron, Miklík – Pašek, Haščák, Dravecký – Piatak, Hvila, Spilar – Mlynarovič

Východniarske derby od začiatku spĺňalo kritériá šlágra kola. Oba tímy začali aktívne, šikovne kombinovali a vytvárali si nebezpečné príležitosti. Prvý úspech zaznamenali Popradčania, keď v presilovke rozleptali obranu hostí a Kuľha bez problémov napálil puk do prázdnej bránky. V prostrednej časti Košice pritlačili, Poprad však spočiatku vďaka pozornému Melicherčíkovi odolával. Tlak hostí vyvrcholil v 26. minúte keď po dlhom obliehaní popradskej bránky našiel Zálešák Bartoša, ktorý zblízka vyrovnal. S pribúdajúcimi minútami však kvalita hry upadala do priemeru a mužstvá okrem snahy toho veľa neponúkli. V úvode tretej časti Melicherčík zlikvidoval gólovú šancu Jenčíka. Krátky tlak dokázali Košičania premeniť na vedúci gól, keď Mlynarovič zúžitkoval presnú prihrávku Piataka. DOmácim sa naskytla vynikajúca šanca vyrovnať v strede tretiny, keď mali takmer 2-minútovú výhodu o dvoch hráčov. Ani počas nej však nedokázali nič prekvapivé vymyslieť a skóre sa nemenilo. Popradčanom nepomohla ani záverečná powwer-play, počas ktorej naopak Gron tretím gólom poistil víťazstvo hostí. Košice si víťazstvom upevnili prvú priečku extraligovej tabuľky.

Text: TASR Foto: Mediaportal – Branislav Babjak Video: Peter Handzuš