Základná časť je za nami. HK Poprad sa už môže pripravovať na play-off

Poprad aj Skalica už pred stretnutím poznali svoje definitívne umiestnenie po základnej časti a podľa toho sa pod Tatrami odvíjala i hra. Tá bola v prvej tretine plná nepresností a veľa hokejových momentov nepriniesla.

Ilustračný obrázok k článku Základná časť je za nami. HK Poprad sa už môže pripravovať na play-off

Domáci sa ujali vedenia až v 19. minútu, a to iba pár sekúnd po návrate vylúčeného Tomáša Nechalu. Za Lipovského chrbát puk pretlačil Paločko- 1:0. Kostrbatý výkon domácich pokračoval aj po prvej prestávke a zaslúžené vyrovnanie prišlo v 22. minúte z hokejky Gachulinca, ktorého domáca obrana nechala trestuhodne doraziť vlastnú strelu do siete – 1:1. O necelú minútu ale Podtatranci opäť viedli. Z hĺbky vlastnej tretiny sa dostal do úniku na modrej puk Matis. Bol však faulovaný a hlavný rozhodca Štefik nariadil trestné strieľanie. V ňom sa Matis nemýlil a šikovným blafákom prekonal Lipovského po druhýkrát.

V záverečnom dejstve sa v bráne Skaličanov objavil Košút, ktorý vymenil Lipovského. Skalica sa viac tlačila pred domácu bránku, ale útočná snaha jej vyrovnanie nepriniesla. Výsledkovú poistku pridal počas presilovej hry Boltun a Poprad v 52. minúte viedol o dva góly. Už o minútu lovil Košút puk zo siete znova, keď hosťujúci obrancovia nechali zamieriť Sýkoru. Ten istý hráč sa do listiny strelcov zapísal ešte raz tri minúty pred koncom zápasu. Jeho gól ale musel potvrdiť až videorozhodca. Na záverečných 6:1 upravil skóre zápasu v poslednej minúte Paločko.

Milan Jančuška, tréner Popradu: „Som rád, že sme posledný zápas v základnej časti vyhrali. Dali sme 6 gólov a pevne verím, že sme sa naladili pozitívne do play off. Dnešný zápas hodnotiť nebudem. Škoda, že sme neudržali štvrté miesto, ale myslím si, že v sérii so Zvolenom to nebude dôležité, kto začne doma.“

Štefan Mega, tréner Skalice: „Bolo vidieť, že obe mužstvá vedia, o čo hrajú. Hlavne išlo o to, nezraniť sa. Do tretej tretiny sme podľa dohody nasadili juniorského brankára. Ďalšími juniormi sme lepili zostavu. Pavla Brendla skolila na poslednú chvíľu choroba, ale pricestoval s nami do Popradu. Máme 6 hráčov zranených. Ak by sme šli do baráže, bolo by to pre nás veľmi tažké.“

HK Poprad – HK 36 Hant Skalica 6:1 (1:0, 1:1, 4:0)
Góly: 19. Paločko (Fabian, Kroták), 23. Matis (tr. strieľanie), 52. Boltun (Rapáč), 53. Sýkora (Gríger, Dinda), 57. Sýkora (Kasík, Takáč), 60. Paločko (Takáč, Kurali) – 22. Gachulinec (Barák, Nechala). Rozhodovali: Štefik – Bogdaň, Jobbágy. Zmeny: od 41. min Košút za Lipovského (Skalica) vylúčení: 2:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1007 divákov

HK Poprad: Kostúr – Kurali, Fabian, Dinda, Kasík, Malina, Makovský, Gáborčík – Sýkora, Paukovček, Gríger – Paločko, Takáč, Kroták – Hvila, Boltun, Rapáč – Štrauch, Štals, Matis.
HK 36 Hant Skalica: Lipovský – Všetečka, Barák, Horváth, Drtina, Dresler, Zukal, Gachulinec, Nechala – Šimíček, Chylo, Vaškovič – Štumpf, Zálešák, Jurík – Studenič, Bene, Kovalovský – Lantoš