Monika Vengrínová Rôzne

40 detí zo sociálne slabších rodín si užilo letný tábor: Nechýbali tvorivé dielne, výlety, či karneval

Už po sedemnásty krát zorganizovalo Mesto Poprad tradičný osemdňový letný tábor v Tatranskej Lomnici. Užilo si ho spolu 40 detí z rodín v sociálne alebo hmotnej núdzi, ktoré by inak takéto dobrodružstvo svojim ratolestiam dopriať nemohli.

Ilustračný obrázok k článku 40 detí zo sociálne slabších rodín si užilo letný tábor: Nechýbali tvorivé dielne, výlety, či karneval
Zdroj: TASR

Tábor, ktorý je plne hradený z rozpočtu mesta, absolvujú deti vo veku od 6 do 14 rokov. Súčasťou bohatého programu pre deti sú rôzne tvorivé dielne, vlastná olympiáda, hry, celodenné výlety, jarmok či karneval.

„Mesto Poprad nezabúda na tých, ktorí sa dostali často nie vlastnou vinou do ťažkej finančnej, či sociálnej situácie. Ide o rodiny mnohopočetné, neúplné, ktoré sa nachádzajú v hmotnej núdzi, prípadne, ktoré sa starajú o dieťa, ktoré im bolo zverené do starostlivosti. A práve týmto rodinám takto podávame pomocnú ruku,“ informovala Etela Lučivjanská zo sociálneho odboru MsÚ v Poprade. Celkové náklady mesta na tento tábor predstavujú sumu 8000 €.

Prázdninový tábor pre deti zo sociálne slabších rodín navštívil aj primátor Popradu Jozef Švagerko, ktorý deťom venoval školské a hygienické potreby, hračky a samozrejme nechýbali ani sladkosti. „Tento tábor je darčekom mesta pre deti z rodín v sociálnej alebo hmotnej núdzi. Cieľom je urobiť radosť deťom i ich rodinám, ktoré by si inak takéto zmysluplné spestrenie leta s novými kamarátmi nemohli dovoliť,“ doplnil popradský primátor. Deti mu ako originálne poďakovanie na oplátku venovali vlastnoručne vyrobenú knihu.

foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM