Pavol Hrabovský Rôzne

Adventná atmosféra v popradských domácnostiach: Čitatelia sa pochválili FOTKAMI

Prvá sviečka na adventných vencoch, ktoré značí začiatok sviatočného obdobia, už horí. Pozrite sa ako vyzerá vianočná atmosféra u Popradčanov.

Ilustračný obrázok k článku Adventná atmosféra v popradských domácnostiach: Čitatelia sa pochválili FOTKAMI
30
Galéria

Čakanie na najkrajšie sviatky v roku symbolizujú adventné vence. Po štyri nedele sa na nich postupne rozhoria štyri sviece, pričom tá prvá sa už tento rok rozhorela.

Už dávno pritom nejde len o vence ako také. Fantázii sa medze nekladú. Adventné sviečky môžu horieť i na keramických podnosoch, špeciálnych svietnikoch či košíkoch.

V kvetinárstvach a na pultoch obchodov nájdeme širokú ponuku už hotových adventných aranžmánov. Tí, čo majú šikovné ruky, sa ale môžu realizovať aj sami.

Preto sa sme umiestnili na náš Facebook výzvu, kde sme žiadali vás, našich čitateľov, aby ste ukázali svoje vlastné venčeky, ktoré ste si buď vlastnoručne vyrobili alebo jednoducho kúpili. Reakcie na seba nenechali dlho čakať.

Pochválili ste sa nám svojimi rôznorodými symbolmi adventu od výmyslu sveta. V komentároch sa objavili klasické aranžmány s vetvičkami a škoricou, spolu s modernými variantmi, či zaujímavými originálmi.

Venčeky, ktoré zdobia popradské domácnosti, si môžete pozrieť v priloženej galérií.

Sledujte nás aj na našom FacebookuInstagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Popradu a okolia.

Popradčania sa pochválili svojimi adventnými venčekmi
30
Galéria

Rýchle správy

Najčítanejšie