Peter Handzuš Kultúra

Africké rytmy pod Tatrami: Táto bubnovačka vás rozpáli!

Leto v Poprade dnes osvieži bratislavská skupina JAMADAN, ktorá predvádza na bubnoch africké rytmy. Jej členovia si zahrajú v podtatranskom meste prvýkrát, okrem rodáka Zbyňa Džadoňa, ktorého poznajú ľudia zo skupiny Collegium SDS či Štvorka. V kapel

Leto v Poprade dnes osvieži bratislavská skupina JAMADAN, ktorá predvádza na bubnoch africké rytmy. Jej členovia si zahrajú v podtatranskom meste prvýkrát, okrem rodáka Zbyňa Džadoňa, ktorého poznajú ľudia zo skupiny Collegium SDS či Štvorka. Zostava je okrem neho zložená z vynikajúcich bubeníkov: Dano Makovický, Silvia Balážová, Stela Rebrešová a Matúš Kšiňan.

Popradčania si môžu pozrieť a vypočuť tradičné africké hudobné nástroje ako djembe, dun dun, sangman, kenkeny a rôzne iné perkusie. Zaznie aj bassgitara, zobcová flauta a spevy.

„Pripravili sme si energické vystúpenie, ktoré bude okorenené aj špeciálnymi africkými kostýmami. Tešíme sa, že môžeme predstaviť tradičné africké rytmy aj pod týmito krásnymi horami,“ prezradil Dano, zakladajúci člen skupiny.

JAMADAN sa dnes predstaví na Nám. sv. Egídia v tzv. medzikostolí o 18:00 h. Zajtra (11.8.) v rámci popradského kultúrneho leta vystúpia aj v Matejovciach o 15:00 h. a o „Afriku“ prejavili záujem aj samotné Vysoké Tatry, kde zahrá JAMADAN už ďalší piatok (17.8.) o 14:00 h. v Starom Smokovci a o 17:00 h. v Tatranskej Lomnici.

Poprad24/Maťa Comisso

jamadan
2
Galéria

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie