Pavol Hrabovský Kultúra Video

Magická atmosféra vianočného jarmoku v Poprade: FOTO a VIDEO priamo z miesta

Vianočný jarmok je späť v Poprade, v rámci svojho sedemnásteho ročníka. Ako to na jarmoku vyzerá? Čo vás čaká, neminie a načo sa tešiť? Odpovede sme hľadali práve pre vás.

Zdroj: Dnes24.sk

Popradský vianočný jarmok patrí medzi jednu z najväčších udalostí v rámci nášho mesta. Dokazuje to aj jeho sedemnásty ročník, ktorý práve vďaka vám môže tento rok oslavovať.

Remeslá, jedlo, zábava

Jarmok tento rok pôsobí voľnejšou atmosférou a svedčí o tom aj rozloženie stánkov, ktoré sú po novom situované aj do Ulice 1. Mája. Čaká na vás rôznorodosť všetkých možných remesiel, od drevených výrobkov a práce s drevom, po ručne robené kožené opasky, tašky, no aj prútené košíky.

Na svoje si prídu aj tí najmenší, ktorých čaká plejáda hračiek a cukroviniek. Práve cukrárenská výroba je rovnako hojne zastúpená na tohtoročnom jarmoku. Tešiť sa môžete na medovníky, perníky a koláče od výmyslu sveta. Tie potešia krásnym cukrárenskými zdobením, ako aj zaujímavými a vtipnými výrokmi.

Hladní na jarmoku určite neostanete. Predstavia sa vám domáci mäsiari, ktorí ponúkajú široký sortiment tých najlepších mäsových výrobkov. Okrem toho nájdete na jarmoku zástupcov tradičnej výroby syra, oštiepkov a korbáčikov Prítomní sú aj kuchári, ktorí pre vás pripravia rôzne grilované špeciality – to všetko na počkanie.

Pri chladných večerných teplotách vás zahreje domáci punč, medovina, varené víno a nápoje, ktoré ste možno ešte ani nepili. Okrem toho jarmok disponuje aj množstvom stolov, rovnako na státie, ako aj sedenie, kde si môžete všetky nápoje a pokrmy vychutnať v príjemnom obklopení priateľov a známych.

Program ako sa patrí

V rámci jarmoku sa môžete tešiť na mnoho zaujímavých vystúpení. Príkladom bolo folklórne vystúpenie zoskupenia DFS Maguráčik alebo pochod mimoriadne talentovaných, mladých bubeníkov. Tešiť sa môžete na mnohé ďalšie vystúpenia v priebehu víkendu, ktoré vám spríjemnia váš pobyt na jarmoku. Celý zoznam účinkujúcich, ako aj časový harmonogram, nájdete v galérií pod článkom.

Ako to vyzerá na prebiehajúcich trhoch, si môžete pozrieť v priloženej galérií:

Sledujte nás aj na našom FacebookuInstagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Popradu a okolia.

Popradský vianočný jarmok 2019 FOTO
26
Galéria
Foto: Pavol Hrabovský
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM