Aktualizované Krimi

Akcia NAKA v popradskej nemocnici: Padli prvé obvinenia!

Národná kriminálna agentúra zasahovala v utorok 28. januára v popradskej nemocnici a na ďalších miestach na území Slovenska.

Ilustračný obrázok k článku Akcia NAKA v popradskej nemocnici: Padli prvé obvinenia!
Zdroj: Policajný zbor SR

V utorok sme vás informovali o veľkej akcii NAKA. Národná kriminálna agentúra zobrala aj riaditeľa popradskej nemocnice.

Počas akcie Špitál zadržala osem osôb.

Vyšetrovateľ obvinil jednu osobu v postavení štatutárneho orgánu nemocnice zo zločinu prijímania úplatku a jednu fyzickú a jednu právnickú osobu z prečinu podplácania,“ informujú policajti na sociálnej sieti.

Nemocnica nepotvrdila, že je to riaditeľ, ktorého mali v utorok zadržať.

NAKA ďalej obvinila jednu fyzickú a jednu právnickú osobu z prečinu podplácania. Polícia na sociálnej sieti pripomína, že NAKA v utorok zasahovala aj na ďalších miestach na území Slovenska.

Hovorkyňa nemocnice Sylvia Galajda uviedla, že situácia sa v tomto zdravotníckom zariadení oproti utorku (28.1.) nijako nezmenila. „Zdravotnú starostlivosť poskytujeme bez akýchkoľvek obmedzení, nemocnica funguje v normálnom režime. Bližšie sa k tomuto prípadu nateraz vyjadrovať nebudeme,“ dodala.

Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD), poverený vedením Ministerstva zdravotníctva SR, uviedol v utorok v súvislosti s raziou, že NAKA zatkla riaditeľa štátnej nemocnice v Poprade. Dodal, že rešpektuje orgány činné v trestnom konaní.

Veľký zásah NAKA v obrazoch: 18 ľudí skončilo v putách
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM