Krimi

Pellegrini o zadržanom riaditeľovi popradskej nemocnice: Nedržím nad nikým ochrannú ruku

Veľký zásah NAKA po celom slovensku. V Poprade však podľa premiéra SR Petra Pellegriniho zadržali riaditeľa popradskej nemocnice.

Ilustračný obrázok k článku Pellegrini o zadržanom riaditeľovi popradskej nemocnice: Nedržím nad nikým ochrannú ruku
4
Galéria

Tak ako sme vás pred pár minútami informovali, NAKA úradovala aj v popradskej nemocnici. Národná kriminálna agentúra zasahuje v popradskej nemocnici. Táto policajná akcia má krycí názov „Špitál“.

Taktiež zasahuje na viacerých miestach západného Slovenska. Ide o inú akciu s krycím názvom „Šporiteľňa“ v súvislosti s korupciou a majetkovou trestnou činnosťou. Dovedna policajti podľa vlastných slov zadržali 18 ľudí.

K situácii sa však aktuálne vyjadruje aj slovenský premiér, momentálne poverený vedením Ministerstva zdravotníctva.

Ak tento pán bol obvinený a spáchal pravdepodobne nejakú majetkovú trestnú činnosť, tak nič iné predstavitelia NAKA nemohli spraviť,“ povedal.

Plne tiež rešpektuje orgány činné v trestnom konaní. Premiér podotkol, že nemá detaily, o aký typ trestnej činnosti išlo, ale asi úplne nesúvisela s chodom samotnej nemocnice.

Pravdepodobne bol zapletený aj do iných aktivít mimo samotnej nemocnice, ale platí, že nedržím nad nikým ochrannú ruku,“ poznamenal Pellegrini. Dodal, že ak si zaslúži byť tento človek zatknutý a vo väzbe, tak nech sa zodpovedá za svoje činy.

Nemocnica Poprad poskytuje zdravotnú starostlivosť v plnom rozsahu a bez obmedzení. Nemocnica je obchodnou spoločnosťou, ktorá je viazaná obchodným tajomstvom a nedisponuje súhlasom 100-percentného akcionára s poskytovaním informácií,“ uviedla hovorkyňa popradskej nemocnice Sylvia Galajda.

Veľký zásah NAKA v obrazoch: 18 ľudí skončilo v putách
4
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie