Tlačové správy

Ako ovplyvnia pandemické opatrenia stávkové spoločnosti?

Koronavírus naberá na Slovensku na sile. Reakcia pandemickej komisie preto nedala na seba dlho čakať a priniesla celú radu nových opatrení. Tie sa okrem iného dotknú aj stávkových spoločností.

Ilustračný obrázok k článku Ako ovplyvnia pandemické opatrenia stávkové spoločnosti?
Zdroj: pixabay.com / CC0 1.0

Už počas prvej vlny koronavírusu na jar tohto roku to so stávkovými kanceláriami nevyzeralo najlepšie. Prijaté obmedzenia tvrdo zasiahli šport u nás, ale aj všade vo svete. S výnimkou niektorých krajín sa športové súťaže prerušili alebo skončili úplne. Stávkové spoločnosti tak prakticky nemali čo svojim klientom ponúkať.

Podľa content & PR manažéra z Niké Jozefa Petka klesol počet podujatí zo 150-tisíc na necelých 20-tisíc. Odpadli najmä nosné podujatia akým je futbalové EURO alebo Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji. Tipérom tak zostala možnosť stávkovať iba na športové súboje v Bielorusku, kde život pokračoval bez výrazného prerušenia a na e-games, teda súťažné hranie niektorých počítačových hier.

Tu však problémy stávkových kancelárii neskončili. Podľa prijatých opatrení sa od 14. marca 2020 museli na neurčito zavrieť kamenné pobočky stávkových kancelárií. Smolu v tomto prípade mali najmä starší klienti, ktorí nemohli alebo nevedeli prejsť na online tipovanie.

Problémy stávkových spoločností pretrvávali aj po odznení prvej vlny koronavírusu. Kým v niektorých segmentoch ekonomiky stačilo znovu otvoriť prevádzky, v prípade tipérskych kancelárií bolo nutné počkať, kým sa obnovia športové ligy a podujatia. Návrat do normálneho stavu tak trval dlhšie než inde.

Druhá vlna korony, šport a stávkové spoločnosti

Svet sa ešte poriadne nespamätal z prvej vlny korony a už sa cez nás prevalila druhá. V prípade športu to však vyzerá tak, že nedôjde k opätovnému zastaveniu všetkých športových udalostí. V prípade špičkových líg akými je NHL alebo NBA už v lete došlo k vytvoreniu tzv. bublín. Hráči a realizačné tímy v nich žili izolovane od verejnosti na jednom mieste.

V našich podmienkach sú podobné “bubliny” len ťažko uskutočniteľné. Preto s rapídne stúpajúcimi číslami dlho hrozilo, že by od 1. októbra 2020 došlo k opätovnému zákazu športových podujatí na Slovensku. Výnimku mali tvoriť len tie, pri ktorých by organizátor dokázal zabezpečiť negatívne testy na koronavírus všetkých účastníkov nie staršie ako 12 hodín.

Nakoniec predsa len došlo k udeleniu výnimky pre päť najvyšších športových súťaží, a to v prípade – hokeja, futbalu, basketbalu, hádzanej a volejbalu. Hráči však musia byť pretestovaní a zápasy sa odohrajú bez divákov.

V praxi však nejde všetko tak, ako by si mnohí želali. Začínajú sa vyskytovať prvé problémy. Keďže nemožno hráčov a realizačné tímy úplne izolovať od verejnosti, objavujú sa prvé prípady koronavírusu aj medzi športovcami. Naposledy napríklad v hokejovom klube Slovan Bratislava, kde bolo pozitívnych až 18 hráčov a 5 členov realizačného tímu.

Klub s pozitívne testovaným hráčom musí zostať v karanténe, pričom sa na dohodnutú dobu odkladajú plánované zápasy, ktoré mal tím odohrať. Ostatné zápasy v rámci ligy sa však konajú, čo je výrazný rozdiel oproti kompletnej jarnej výluke.

Takýto stav teda aspoň čiastočne umožňuje stávkovým spoločnostiam vrátiť sa do normálneho režimu. Nové opatrenia im zároveň neprikazujú zatvoriť kamenné prevádzky.

Prinesú stratené zisky legálne online casina?

Prežiť výpadky príjmov spojené s korona obmedzeniami by stávkovým spoločnostiam mohlo pomôcť aj ich online casino. Viacerí veľkí hráči na trhu ako Tipsport, Niké či Fortuna využili minulý rok možnosť na zakúpenie licencie. K spusteniu legálnych online kasín došlo v januári tohto roku. Počas prvej vlny boli zatvorené aj herne či klasické kamenné kasína a tak sa hazardní hráči museli presunúť práve do online priestoru.

(PR) – Za obsah a fotografie zodpovedá objednávateľ tejto správy

Zdroj: Petra Kováčiková
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM