Ľubomír Hudačko Rôzne

Po obradoch mali podnety na nepohodlie: Dom smútku v Poprade vynovili, sú tam nové lavice

Súčasťou realizovaných úprav bola aj výmena stojana na živé kvety, stolíkov a stojanov na vence.

Ilustračný obrázok k článku Po obradoch mali podnety na nepohodlie: Dom smútku v Poprade vynovili, sú tam nové lavice
Zdroj: Mesto Poprad

Mesto v uplynulom období zrealizovalo úpravy interiéru Domu smútku na cintoríne vo Veľkej s cieľom zlepšiť podmienky pre priebeh smútočných obradov a zvýšiť celkový komfort účastníkov na smútočných obradoch.

Pôvodné lavice boli nahradené novými lavicami z masívneho dreva, ktoré sú nielen pohodlnejšie, ale aj esteticky vhodnejšie do priestoru Domu smútku a vďaka kvalitnému materiálu by mali mať dlhú životnosť.

„Dlhodobo sme evidovali viacero podnetov od účastníkov smútočných obradov, ktorí poukazovali na nepohodlnosť pôvodných lavíc. Keďže staré sedenie slúžilo v Dome smútku ešte od jeho otvorenia, oprávnene si už zaslúžilo výmenu,“ uviedol konateľ Pohrebno-cintorínskych služieb Poprad, Marek Budzák.

Súčasťou realizovaných úprav bola aj výmena stojana na živé kvety, stolíkov a stojanov na vence.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM