Správy

Aktuálna situácia v popradskej nemocnici: 20 zamestnancov s COVID-19 a ďalší v karanténe

Ľudí, ktorí sú pre koronavírus vyradní zo služieb, nahrádza nemocnica personálom z iných oddelení. Prinášame aktuálne info priamo z nemocnice.

Ilustračný obrázok k článku Aktuálna situácia v popradskej nemocnici: 20 zamestnancov s COVID-19 a ďalší v karanténe
Foto: Pavol Hrabovský / Zdroj: Dnes24.sk

Nemocnica Poprad má aktuálne 20 zamestnancov, ktorým potvrdili ochorenie COVID-19, ďalší štyria sú pre podozrenie z nákazy v karanténe. Uviedla to hovorkyňa nemocnice Sylvia Galajda s tým, že je tam momentálne hospitalizovaných 29 pacientov s novým koronavírusom.

„Keďže zamestnancov vzhľadom na možné kontakty po celý čas testujeme, stále pracujeme s faktom, že sa niekto nakazí a, naopak, niekto sa po karanténe vráti. Personál, ktorý je z týchto alebo aj z iných dôvodov vyradený zo služieb, nahrádzame personálom z iných oddelení,“ ozrejmila Galajda. Ako ďalej priblížila, pozitívni zamestnanci alebo tí s príznakmi odchádzajú do karantény a sú vylúčení zo služieb.

Po víkendovom testovaní boli všetci hospitalizovaní pacienti na ‚necovidových‘ oddeleniach podľa slov hovorkyne negatívni. Nemocnica Poprad dlhodobo každého pacienta, ktorého prijíma na hospitalizáciu, testuje antigénovým testom. Ako dodala Galajda, je potrebné podozrivých pacientov izolovať do karantény a pozitívnych pacientov priamo umiestniť na ‚covid‘ oddelenie.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM