Peter Handzuš Iné športy

Aktuálne z bowlingu: Pozrite si výsledky ligových kôl a turnaja Bowling Tour

Od pondelka do stredy sa v Cityvbowling Poprad odohrali aktuálne kolá Školskej ligy, Firemnej ligy a Bowling Tour mesta Poprad.

Ilustračný obrázok k článku Aktuálne z bowlingu: Pozrite si výsledky ligových kôl a turnaja Bowling Tour

6.kolo Školskej ligy ročník 2015/2016

Dňa 8. a 9.2.2016 bolo odohrané 6. kolo Školskej ligy 2015/2016 v bowlingu. V skupine SŠ víťazom kola sa stalo družstvo SOŠ Matejovce, so ziskom 5 bodov pred druhým družstvom, Obchodná akadémia 4 body a tretie skončilo družstvo Stredná Zdravotnícka Škola so ziskom 3 bodov. Zápas s najvyšším rozdielom 124 bodov sa odohral medzi družstvami Obchodná akadémia 436 : 312 SŠPGDT D.Tatarku. Zápas s najnižším rozdielom 0 bodov sa odohral medzi družstvami Stredná Zdravotnícka Škola 366 : 366 SOŠ Matejovce. V celkovom hodnotení je to veľmi vyrovnané a prvé tri družstvá sú z rozdielom jedného bodu, čo predpovedá tvrdé súboje do konca ligy.

V jednotlivcoch najvyšší výkon jednotlivca 178 bodov dosiahol Skokan Samuel František z družstva SOŠ Matejovce srdečne blahoželáme, najnižší výkon jednotlivca 77 bodov dosiahla Zajacová Frederika z družstva SŠPGDT D.Tatarku. Víťazom kola a najvyšší priemer 151 dosiahol Uličný Tomáš z družstva Obchodná akadémia.

V skupine ZŠ víťazom kola sa stalo družstvo ZŠ Francisciho so ziskom 8 bodov, pred druhým družstvom ZŠ Matejovce 8 bodov a tretím družstvom Dostojevského B so ziskom 6 bodov. Zápas s najvyšším rozdielom 180 bodov sa odohral medzi družstvami ZŠ Jarná 213 : 393 ZŠ Francisciho. Zápas s najnižším rozdielom 6 bodov sa odohral medzi družstvami Dostojevského B 354 : 360 ZŠ Francisciho. Nováčik súťaže ZŠ Francisciho má už jasný náskok v súťaži družstiev.

V jednotlivcoch najvyšší výkon jednotlivca 151 bodov dosiahol Vojtko Jakub z družstva ZŠ Matejovce srdečne blahoželáme, najnižší výkon 54 bodov dosiahol Frič Michal z družstva Komeňáčik. Víťazom kola a najvyšší priemer 125,4 bodov dosiahol Gromovský Filip z družstva Dostojevského B.

Víťazom blahoželáme a všetkým prajeme veľa šťastia v zápolení a veľa zhodených kolov v ďalších kolách. Najbližšie 7.kolo sa odohrá 7. a 8.3.2016.

9. kolo FIREMNEJ LIGY skupina C – III.Liga

V utorok 9.2.2016 sa odohralo 9. kolo Firemnej ligy skupina C – 3.liga. Na prvom mieste sa umiestnilo družstvo Spolbyt so ziskom 26,5 bodu, pred družstvom TV – Poprad 24,5 bodu a tretie skončilo družstvo Bankbroker so ziskom 22 bodov. Zápolenia tohto kola boli veľmi napínavé a zaujímavé. Najväčší rozdiel v zápase 144 bodov bol medzi družstvami DekTrade 350 : 494 Spolbyt. Zápas s najnižším rozdielom 5 bodov sa odohral medzi družstvami Slovanet 393 : 388 DekTrade. Najvyšší výkon družstva dosiahol Bankbroker 553 bodov. Najnižší zase Slovanet 332 bodov. Najvyšší priemer na jednu hru dosiahlo družstvo Spolbyt 484 bodov. Na čele súťaže si družstvo Spolbyt zvyšuje náskok pred svojimi súpermi, druhý je Bankbroker a na treťom je družstvo TV – Poprad .

V jednotlivcoch najvyšší výkon jednotlivca 216 bodov dosiahol Helebrandt Peter z družstva Spolbyt srdečne blahoželáme, najnižší výkon jednotlivca 79 bodov dosiahla Viteková Anna z družstva Big Mat – Remot. Víťazom kola a najvyšší priemer 175 dosiahol Helebrandt Peter z družstva Spolbyt. V tabuľke jednotlivcov na prvom mieste Kňurovský Štefan si stabilnými výkonmi udržiava svoj náskok.

Víťazom blahoželáme a všetkým prajeme veľa šťastia v zápolení a veľa zhodených kolov v ďalších zápasoch. Najbližšie 8.kolo sa odohrá 23.2.2016.

9. kolo Bowling Tour mesta Poprad 2015/2016

V stredu 10.2.2016 sa odohralo 9. kolo Bowling Tour mesta Poprad 2015/2016. Hralo sa na 44 stopovom mazaní, ktoré bude použité na MjSr dvojíc v PBC – Petržalka. Turnaj sa odohral v dvoch rundách a zúčastnilo sa ho 31 hráčov.

V skupine A kvalifikáciu vyhral Lendácky Igor výkonom 1222 s priemerom 203,6. Do finále postupovali šiesti hráči a posledným postupujúcim s výkonom 1079 bol Očvár Peter. V prvom kroku finále sa stretli Očvár Peter 140, Sivák Martin 172 a Kuziel František 203, čo mu zabezpečilo postup do ďalšieho kroku. V druhom finálovom kroku sa stretli Kožik Ľubomír 156, Petras Ján 207 a Kuziel 209, čím si vybojoval postup do celkového finále. V poslednom kroku sa stretli Lendácky Igor ako víťaz kvalifikácie a Kuziel František, ktorý bol dobre rozbehnutý a od kvalifikácie stále zvyšoval svoj výkon. Nakoniec víťazom skupiny A sa stal Kuziel František výkonom 212 a s celkovým priemerom 194,8. Na druhom mieste skončil Lendácky Igor výkonom 172 s priemerom 199,1 a tretí Petras Ján s priemerom 202,43.

Skupina B: V tejto skupine víťazom kvalifikácie sa stal Hegenbart Jozef výkonom 1153 s priemerom 192,2. Do finále postupovalo osem hráčov a ako posledným postupujúcim bol Gavalér Roman s výkonom 1019. V prvom kroku hrali proti sebe Kovalčíková 140, Kadlot 182, Karolčík 162, Gavalér 186, čo ho posunulo do ďalšieho kroku finále. V druhom kroku sa stretli Gavalér 146, Turek 171, Valíček 185 a Niedoba 193. Do celkového finále, postupoval Niedoba Ján kde naňho čakal Hegenbart Jozef ako víťaz kvalifikácie. Skupinu B nakoniec vyhral Hegenbart Jozef výkonom 185 s celkovým priemerom 191,1 druhý skončil Niedoba Ján výkonom 169 s priemerom 182,8 a na treťom mieste sa umiestnil Valíček Bohuslav s priemerom 187,8.
Najvyšší náhod 246 dosiahol Hegenbart Jozef v piatej hre kvalifikácie a patrila mu soška za náhod, ale keďže si nevsadil na Jackpot celú sumu si odniesol Turek Marian za výkon 243.

Všetkým zúčastneným ďakujeme za účasť a víťazom srdečne blahoželáme. Stretneme sa 24.2.2016 na 10.kole Bowling Tour.