Monika Vengrínová Samospráva

Britský veľvyslanec na stretnutí s primátormi: Hovorilo sa i o spolupráci Spojeného kráľovstva a nášho regiónu

Pod Tatry zavítal britský veľvyslanec Andrew Garth, ktorý sa pri spoločnom obede stretol s primátormi Popradu a Levoče. Hovorilo sa využití leteckého spojenia, propagácii nášho regiónu v Anglicku i o plánovanom stretnutí veľvyslancov EÚ v Levoči.

Ilustračný obrázok k článku Britský veľvyslanec na stretnutí s primátormi: Hovorilo sa i o spolupráci Spojeného kráľovstva a nášho regiónu
Foto: Monika Vengrínová / Zdroj: Dnes24.sk

„S primátorom Popradu a okolitých miest sme sa stretli už viackrát a hovorili sme spolu o možnostiach ekonomického rozvoja a rozvoja turizmu. Chceme najmä využiť existujúcu leteckú linku medzi Popradom a Londýnom a založiť na nej budúcu spoluprácu,“ uviedol veľvyslanec Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska, jeho excelencia Andrew Garth.

Podľa jeho slov je najväčším problémom fakt, že v Anglicku sa o našej krajine vie veľmi málo. Aj preto víta možnosť spolupráce s partnermi z nášho regiónu. Spolu tak začínajú podnikať aktivity, ktoré by mali Slovensko v zahraničí lepšie odprezentovať. „Pokúsime sa popracovať aj na marketingovej stránke, to znamená, že by sme chceli pozvať na Slovensko anglických novinárov píšucich do turistických časopisov, či novín príspevky o turizme, aby prišli, videli to tu na vlastné oči a potom to vedeli ponúknuť ďalej,“ ozrejmil veľvyslanec.

Primátor Popradu Jozef Švagerko dodal, že spolupráca medzi Anglickom a našim regiónom by mala byť najmä v jeho rozvoji, školstve, či podpore start-upov. Hľadajú sa i možnosti ako sem pritiahnuť významných profesorov z Anglicka v rámci možnej spolupráce v oblasti vysokého školstva. Primátor sa chce stretnúť aj s riaditeľkou popradského letiska ohľadom informácií o leteckej linke Poprad-Londýn.

„Od pána veľvyslanca veľmi rád privítam zistenia toho, čo Angličania chcú, čo im u nás možno chýba, či je potrebné zlepšiť služby, ubytovanie, alebo majú najmä záujem cez našu krajinu len prechádzať. Rád by som tu privítal i anglické firmy, ktoré majú zastúpenie pre Česko a Slovensko, ale u nás sme ich ešte nevideli. Toto sú konkrétne veci, na ktorých aktuálne pracujeme,“ prezradil popradský primátor.

V pláne je tiež jesenné stretnutie veľvyslancov krajín Európskej únie v Levoči, a to po vzore stretnutia stredoeurópskych prezidentov, ktorí toto mesto navštívili v roku 1998. „Samozrejme, v tejto chvíli neviem povedať, koľkí prídu, ale malo by to byť motivačné stretnutie pre spoluprácu s krajinami EÚ. Levoča má čo ponúknuť ako z kultúrneho, tak i z prírodného hľadiska, keď najmä to kultúrne dedičstvo je silný mandát na to, aby sa takéto stretnutie konalo práve v našom meste,“ uzavrel primátor Levoče Milan Majerský.

Stretnutie anglického veľvyslanca s primátormi regiónu Spiša
10
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie