Monika Vengrínová Hokej

Popradskí Kamzíci odchádzajú z Košíc sklamaní. Ani v druhom štvrťfinálovom zápase play off Tipsport extraligy sa im nepodarilo zvíťaziť. Na domácom ľade tak svoju prevahu opäť dokázali hokejisti úradujúceho slovenského vicemajstra HC Košice, keď zdolali Poprad rovnako ako včera 2:1.

Ilustračný obrázok k článku Ani v druhom zápase play off si Poprad víťazstvo nevybojoval. Košice opäť lepšie o jeden gól

Obidve družstvá začali s pozornou defenzívou a v úvodných desiatich minútach sa iba oťukávali. Žiaden tím si nevypracoval väčšiu príležitosť, prišiel však koniec desiatej minúty a začiatok presilovky Popradu. Na útočnej modrej vypichol Hvilovi puk domáci Haščák, ktorý ho potiahol až do tretiny hostí, kde mu na opačnej strane nakorčuľoval Pašek, ktorý po ideálnej prihrávke v oslabení otvoril skóre duelu – 1:0.

Košičania pokračovali v aktivite a o dve minúty neskôr sa dostal do dobrej šance Novotný, Sidor však podržal svoj tím. Popradčania pálili iba z väčších vzdialeností, no ich šance zostali nevyužité. V 17. minúte si znova domáci vypracovali obrovskú šancu v oslabení, Haščák si vymenil puk so Slovákom, puk mu ale v rozhodujúcej chvíli preskočil hokejku. Na opačnej strane preveril pozornosť Hyláka Hvila a po ňom to skúšal v záverečnej minúte prvej tretiny i Vaic, stav sa ale nezmenil.

Na začiatku druhej dvadsaťminútovky sa ocitol v dobrej šanci pred domácou bránkou Hvila, ale košický brankár včas zasiahol. V 25. minúte si hostia v hre štyroch proti štyrom vypracovali dve strelecké príležitosti, Hylák si poradil so zakončením Fabiana i Stalsa. O dve minúty neskôr poslal košický gólman puk priamo na hokejku Smotrilu, ten v dobrej pozícii netrafil priestor domácej bránky.

V ďalšom priebehu sa hra pritvrdila, hráči dohrávali súboje a miestami to medzi nimi iskrilo. V 36. minúte sa dostal k odrazenému puku od zadného mantinelu Smotrila, Hylák si postrážil priestor pri ľavej žŕdke. „Kamzíci“ sa dočkali vyrovnávajúceho gólu v 40. minúte, keď pri signalizovanom vylúčení protihráča namieril z ideálnej pozície Buc – 1:1.

Do posledného dejstva vstúpili obidva tímy vo vysokom tempe, napádali sa vysoko pri rozohrávke a dobre vykrývali priestor pred svojimi gólmanmi. Až v 48. minúte sa dostal do dobrej streleckej pozície Jokeľ, no v početnej výhode ani na dva razy nedokázal prekonať Sidora. Podarilo sa to o šesť minút neskôr Martinovi Chovanovi, ktorý nahradil v zostave domácich Štrbáka, keď zužitkoval ideálnu prihrávku Slováka spoza bránky – 2:1. Vzápätí mal šancu Jenčík a po ňom o minútu neskôr i Jokeľ, Sidor však nekapituloval. Popradčania mali k dispozíciu presilovú hru, ktorú nevyužili a v závere im nevyšla ani hra bez brankára.

HC Košice – HK Poprad 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Góly:
10. Pašek (Haščák), 54. Martin Chovan (Slovák, Novotný) – 40. Buc (Hvila, Vandas). Rozhodovali: Baluška, Lokšík – Valach, Zvrškovec, vylúčení: 7:9, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, striedanie: od 42. Martin Chovan (Košice), 3991 divákov.

Zostavy:
HC Košice: Hylák – Kolba, Štrbák, Cebák, Deyl, Novák, Šeda, Macejko, Chovan – Novotný, Slovák, Jokeľ – Haščák, Pašek, Jenčík – Matis, Marcinko, Svitana – Hinďoš, Matúš Chovan, Mlynarovič
HK Poprad: Sidor – Šterbák, Suchý, Devečka, Fabian, Kovačevič, D. Brejčák, Kurali, Jáchym – Vandas, Balán, Hvila – Smotrila, Stals, Vaic – Buc, Klouda, Jabrocký – Paločko, Stanfield, S. Takáč