Martin Sýkora Basketbal

BAM Poprad vstúpil do sezóny prehrou: Šamorín rozhodol v druhom polčase

Prvým kolom začal aj nový ročník slovenskej basketbalovej súťaže. Poprad privítal na domácej palubovke dievčatá zo Šamorína a ukázal sa ako dobrý hostiteľ.

Ilustračný obrázok k článku BAM Poprad vstúpil do sezóny prehrou: Šamorín rozhodol v druhom polčase
Foto: Martin Sýkora

Popradské basketbalistky zažili novosezónnu premiéru na domácej palubovke v Aréne Poprad spolu so svojím trénerom Milanom Černickým. Dievčatá spod Tatier pred stretnutím verili v dobrý výsledok, po prvej štvrtine držali krok so Šamorínom a najmä strelecky disponovanou Vyňuchalovou, ktorá zaznamenala len v prvom polčase 14 zo svojich celkovo 17-tich bodov. Do polčasovej prestávky už kráčal Poprad so 7-bodovým mankom, hoci bez klasickej pivoty to pod košom nevyzeralo zle. „Hľadáme hráčku na pozíciu 4 atletického rýchlejšieho typu,“ konštatoval tréner BAM Poprad Milan Černický.

Rozdiel sa nepodarilo domácim basketbalistkám skresať ani v tretej štvrtine, v ktorej náskok Šamorína narástol o jeden bod. Snažili sa najmä Theiner s Ivančákovou, ale štvrtá štvrtina a samotný záver stretnutia ukázal, že lepšia kvalita bola na lavičke hosťujúcich dievčat. BAM Poprad prehral v prvom kole o 13 bodov v pomere 53:66.

„Bojovnosť tam bola, ale nepremieňali sme voľné strely, na ktoré sme si vypracovali pozície. V doskokoch sme boli lepší ako súper, len niečo nám chýbalo, aby sme ho aj porazili. Ja si myslím, že je to dobrý začiatok, máme na čom stavať a pevne verím, že divákom ponúkneme aj víťazstvá,“ zhodnotil stretnutie Černický.

BAM Poprad – ŠBK Šamorín 53:66 (27:34)
Najviac bodov: Ivančáková 12, Theinerová 11, Hadačová 7 – Vyňuchalová 17, Beronjová a Slezáriková po 14
Štvrtiny: 17:17, 10:17, 13:14, 13:18

PREČÍTAJTE SI AJ: Žabky ladia na novú sezónu: Kombinácia nový tréner a mladé družstvo

BAM Poprad - Šamorín 10/2016
16
Galéria
Foto: Martin Sýkora
Zdroj: Dnes24.sk

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie