Rastislav Búgel Basketbal

Basketbalové štvrťfinále začalo: Nitra si doma poradila s basketbalistami Svitu

Čakanie na basketbalové play-off sa skončilo. Nitra v prvom štvrťfinálovom stretnutí hostila Iskru Svit.

Ilustračný obrázok k článku Basketbalové štvrťfinále začalo: Nitra si doma poradila s basketbalistami Svitu

Vyrovnaný zápas

Zvesti o posilnenom mužstve nižšie postaveného Svitu sa potvrdili. Basketbalisti Iskry ukázali, že v štvrťfinálovom zápolení nebudú ľahkým súperom. Už od úvodu stretnutia boli hosťujúci basketbalisti aktívnym celkom. Nitra sa dostala do zápasu lepšie. Iskra Svit však zbrane hneď v úvode nezložila. O niekoľko minút už viedla rozdielom šiestich bodov a s Nitrou to nevyzeralo vôbec dobre. Napokon sa prvé dejstvo skončilo nerozhodne a presne kopírovalo predvádzanú hru oboch mužstiev (29:29). Nitra v druhej štvrtine zlepšila obrannú hru. Postupne sa domácim podarilo vypracovať mierny náskok. Hosťujúci basketbalisti však využívali každú chybu domáceho tímu (58:50).

Radosť domáceho tímu

Lepší úvod do tretej desaťminútovky mali opäť domáci hráči. Iskra vždy doťahovala a znepríjemňovala domácim pohyb po palubovke. Nitra si stále dokázala udržiavať mierny odstup, no ten v poslednej časti zápasu hostia zmazali. Svitu sa dokonca podarilo po niekoľkých minútach ujať vedenia. Zlepšená hra domácich však zabrala. Hosťom zmarili množstvo útokov, pridali dôležité koše a napokon sa vo vyrovnanom zápase tešili z prvého víťazstva za stavu 106:97.