Baťov pohár pre Jindřichův Hradec. Iskra si prípravu cez turnaj pochvaľuje

Basketliga klope na dvere a Iskra Svit odohrala posledné prípravné zápasy na dobre obsadenom domácom Baťovom pohári.

Peter Handzuš
Ilustračný obrázok k článku Baťov pohár pre Jindřichův Hradec. Iskra si prípravu cez turnaj pochvaľuje
Foto: Peter Handzuš

Na turnaji o Baťov pohár sa tento rok zúčastnili tímy Jindřichovho Hradca, Interu Bratislava, Spišskej Novej Vsi a Svitu. Pre divákov je to už tradičná akcia, počas ktorej môžu vidieť šesť zápasov za tri dni. Po troch výhrach zdvihli nad hlavu Baťov pohár basketbalisti BK Fio Banka Jindřichův Hradec. Iskra Svit skončila na treťom mieste.

Pre klub sú prípravné zápasy odohrané počas tohoto turnaja prínosom. „Sme veľmi radi, že sme pred piatimi rokmi založili takúto tradíciu. Dnes vidíme, že je to asi najlepšia možnosť, ako si zahrať doma tri prípravné zápasy. Recipročne sme odohrali aj tri zápasy na turnaji v Jindřichovom Hradci. Ekonomicky, aj po športovej stránke, to vidíme pozitívne. Konfrontácia s českými celkami a s bratislavským Interom, ktorý tu je už druhý rok, je pre nás, aj pre divákov, veľkým prínosom. Sme radi, že Inter prijal naše pozvanie a turnaja sa zúčastnil,“ povedal prezident klubu Iskra Svit Ján Drobný.

Celý rok sa vo Svite aj v samotnom klube nesie v znamení osláv 70. rokov basketbalu v tomto meste. V novej sezóne sa môžu fanúšikovia Iskry Svit nešiť na nový fanšop. „Opäť sme niečo v tejto staručkej hale vyšperkovali. Urobili sme nový sektor pre fanklub, otvárame fanšop priamo tu v hale, no a chystáme spomienkovú akadémiu pre bývalých hráčov, ktorí v drese Svitu za tých sedemdesiat rokov dosiahli najväčšie historické úspechy,“ priblížil Ján Drobný.

Výsledky zápasov turnaja o Baťov pohár:
Inter Bratislava – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 92:70 (51:49)
BK Fio Banka Jindřichův Hradec – Iskra Svit 86:75 (50:46)

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – BK Fio Banka Jindřichův Hradec 86:95 ( 50:52 )
Iskra Svit – Inter Bratislava 57:84 ( 25:40)

Inter Bratislava – BK Fio Banka Jindřichův Hradec 86:90 (46:33)
Iskra Svit – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 91:69 (38:36)

Konečné poradie turnaja:
1. BK Fio Banka Jindřichův Hradec
2. Inter Bratislava
3. Iskra Svit
4. BK 04 AC LB Spišská Nová Ves

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame