Monika Gécziová Kultúra

Benátska noc, Annabál či stredoveká bitka: Víkend v okolí Popradu láka zaujímavými akciami

Ak ešte nemáte plány na víkend, je čas to napraviť. Preštudujte si program akcií, ktoré sa budú konať v našom regióne, aby vám nič neušlo.

Ilustračný obrázok k článku Benátska noc, Annabál či stredoveká bitka: Víkend v okolí Popradu láka zaujímavými akciami
Foto: Peter Handzuš / Zdroj: Dnes24.sk

Deň otvorených dverí v Mestskom útulku

26. júla od 15:00 – 18:00 – Mestský útulok, Poprad-Veľká
Venčenie psíkov bude spojené so súťažami pre najmenších, ktorí budú odmenení.. Počas podujatia sa budú môcť návštevníci zoznámiť nielen s ponukou psíkov hľadajúcich nový domov, ale aj s možnosťami ich adopcie. Útulok pripravil pre návštevníkov tiež sprievodné aktivity, ktoré budú nielen zabávať ale nenásilnou formou tiež vzdelávať predovšetkým najmladších hostí podujatia.

Latino Brazil – Dj JOSE GARCIA&Dance Company

26. júla o 18:00 – Fabrika restaurant, Poprad
Party pod holým nebom na letnej terase. Čaká na vás uvítací drink, skvelá škola tanca, animácia od Jose Garcia Dance Company, latino tanečnice, brazílske vence, bubeníci a celú noc latino hudba v podaní dj-a Jose Garcia.

HEX v Tatranskej Lomnici

26. júla o 19:00 – futbalový areál, Tatranská Lomnica
Koncert známej bratislavskej kapely HEX v rámci Tatranského kultúrneho leta.

Dr. Feel Good

26. júla o 19:00 – Nám. sv. Egídia, Poprad
Koncert skupiny Dr. Feel Good Revival. V prípade nepriaznivého počasia sa koncert presúva do divadelnej sály Domu kultúry

Letný divadelný festival na hrade

26. júla o 20:30 – Kežmarský hrad, Kežmarok
Divadlo Kľud Kladzany s predstavením Hore i dolu bez… Vstupné 6 eur.

Zrodila sa hviezda

26. júla o 21:00 – Mestský park, Tatranská Lomnica
Premietanie filmu Zrodila sa hviezda s hviezdnym obsadením v rámci Tatranského kultúrneho leta.

Sofia z predmestia – Divadlo na hojdačke Žilina

27. júla o 10:00 – Nám. sv. Egídia, Poprad
Rozprávkový príbeh o múdrom dievčatku zo sídliska, ktoré vtipne poukáže na rôzne prešľapy dospelých. Nemajú na nič čas a možno už zabudli, že aj oni boli kedysi deťmi. Uponáhľaný svet ich ženie za prácou, slepými víťazstvami či do hypermarketov za novými zbytočnosťami.

Gastrofestival na Salaši u Franka

27. júla o 14:00 – Salaš u Franka, Stará Ľubovňa
Tešiť sa môžete na krst valašky v nadživotnej veľkosti, prezentáciu mliečnych regionálnych výrobkov, prezentáciu výrobkov z dreva, ochutnávky jedál, remeselné pivá. Zabávať vás bude country hudba J. Kochlicu a Vlado Olejka. Otvárať sa bude i salašský dvor. Celú akciu bude moderovať DJ Yoy. Vstup do areálu je zdarma.

Festival country, folk a bluegrass

27. júla o 16:00 – Koliba, Svit
Večer plný skvelej hudby v štýle country, folk, bluegrass. Zabávať vás svojou skvelou muzikou budú hudobné skupiny Bumerang, Mince vo fontáne a Lujza Lucia Ružbarská Pupalová.

Benátska noc

27. júla o 17:00 – Štrbské Pleso
Romantické člnkovanie na Štrbskom Plese, ktoré si vychutnáte v podvečernej letnej atmosfére. Počas večera sa môžete aj tento rok tešiť na rôzne divadelné, hudobné, či animačné vystúpenia. Vstup voľný, avšak počet lístkov je limitovaný a predaj sa bude konať priamo v prístave.

Annabál

27. júla o 19:00 – hasičský dvor, Spišská Sobota
Tradičná tanečná zábava s bohatou tombolou a s kultúrnym programom, v ktorom vystúpi Jožko Jožka a FS Vargovčan, Alimah Fusion a divadlo Alchýmie s dobovými tancami. Do tanca hrá skupina J. Tomečka, moderuje R. Kubus. V prípade nepriaznivého počasia sa akcia uskutoční v divadelnej sále v Spišskej Sobote.

Filmy na plátne – Taguj

27. júla o 21:00 – Nám. sv. Egídia, Poprad
Premietanie filmovej komédie Taguj.

Folklórne slávnosti pod Kráľovou hoľou

27. – 28. júla – Liptovská Teplička
Tešiť sa môžete na vystúpenia množstva folklórnych súborov, ale i zaujímavé výstavy a sprievodný program ako remeselný jarmok, remeselný dvor či ukážky remesiel. Chýbať nebude ani tombola.

Medzinárodná stredoveká bitka

27. – 28. júla od 14:00 – Stredoveký tábor, Stará Ľubovňa
Zažijete hromadnú bitku o hrad Ľubovňa so šermiarskymi zoskupeniami Invictus z Mladej Boleslavy, Bractvo Rycerskie zamku Szydlow z Poľska a Cohors z Prešova. Vstupné: dospelí 3 eurá, deti 2 eurá.

Strongman

28. júla o 14:00 – Hlavné námestie, Kežmarok
Slovenský pohár silných mužov.

Ľudová hudba Kuštárovci

28. júla o 15:00 – Nám. sv. Egídia, Poprad
Bratislavské zoskupenie štyroch mladých pánov bude prezentovať slovenské a medzinárodné melódie, rómske piesne a tanečné skladby. V prípade nepriaznivého počasia sa koncert presúva do divadelnej sály Domu kultúry

Symphony night

28. júla o 19:30 – Hotel Lomnica, Tatranská Lomnica
Koncert na terase Hotela Lomnica, v ktorom vystúpia za doprovodu Big Bandu Gustava Broma (pod taktovkou Vlada Valoviča) najprv Andrea Zimányiová, Ivana Regešová a Zuzana Gamboa a následne hviezda večera – Ondřej Brzobohatý. Vstup voľný, avšak počet miest je obmedzený.

foto: ilustračné

Zdroj: poprad.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie