Martin Sýkora Samospráva

Blíži sa to: Popradské Vianoce otvoria v Adventnom mestečku už čoskoro

Vianoce pod Tatrami majú stále svoj cveng a štýl. Preto sa vždy očakáva, čo prinesú v Poprade sviatky a čo bude tvoriť vianočnú atmosféru.

Ilustračný obrázok k článku Blíži sa to: Popradské Vianoce otvoria v Adventnom mestečku už čoskoro
36
Galéria

Festival Popradské Vianoce otvoria pod Tatrami v Adventnom mestečku už čoskoro. Hovorca mesta Marián Galajda informoval, že v rámci viac ako 50 podujatí sa predstavia účinkujúci z celého Slovenska i zahraničia. „Program začne v nedeľu 2. decembra o 18. hodine zapálením prvej sviečky na adventnom venci na Námestí sv. Egídia a otvorením Adventného mestečka,“ uviedol.

O pár dní začne Poprad žiť Vianocami

Slávnosť, ktorej súčasťou bude požehnanie adventného venca, spestrí Dychová hudba Tatramat Matejovce. Hudobníci sa následne presunú na vežu Kostola sv. Egídia a po vežovom koncerte sa rozsvieti aj prvé adventné svetlo na tejto popradskej dominante. „V ten istý deň sa na Námestí sv. Egídia v Kostole sv. Trojice uskutoční poeticko-hudobný program popradských umelcov Biela uspávanka, v ktorom okrem skladieb slovenských a svetových autorov zaznejú aj ľudové piesne v netradičných úpravách. Koncert doplní poetické slovo s textami z diela „Prorok“, ktoré umocnia atmosféru adventného obdobia,“ upozornil hovorca.

Ďalšou dôležitou udalosťou popradských Vianoc bude tradičný Príchod Mikuláša. Ten najprv 2. decembra ako putujúci Mikuláš zavíta do jednotlivých častí mesta, aby sa následne 5. decembra o 17. hodine stretol so všetkými deťmi na Námestí sv. Egídia. Spoločne rozsvietia vianočnú výzdobu v celom meste.

Foto: Peter Handzuš

Nielen námestie, ale celé mesto

Okrem toho sa môžu obyvatelia i návštevníci najväčšieho mesta pod Tatrami tešiť na Tradičný vianočný jarmok, burzu hračiek a rozprávkových kníh či živý Betlehem. „Zimnú atmosféru spestrí aj korčuľovanie na vonkajších ľadových plochách a na zimnom štadióne a Vianoce čakajú aj na opustené psíky v mestskom útulku. Uskutoční sa aj niekoľko koncertov, špeciálny program si pripravili aj Tatranská galéria, Podtatranské múzeum či Kino Tatran,“ doplnil Galajda s tým, že celý program festivalu dostanú Popradčania už čoskoro do svojich schránok a nájdu ho aj na webovom sídle mesta a Mestskej informačnej kancelárie. Popradská radnica pripravila sériu podujatí v spolupráci s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Región Vysoké Tatry.

Zdroj: Poprad24/Mesto Poprad

Rýchle správy

Najčítanejšie